Jak girişi elektrik çarpıyor ve kulaklık cızırtısı gidiyor

Canopat

Kilopat
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Bilgisayarımda standart jak girişli bir kulaklık kullanıyorum. Belli bir süre geçtikten sonra cızırtı sesi geliyor ve şunu keşfettim: Mikrofon jak girişine parmağımı koyduğum zaman çok hafif bir elektrik çarpıyor ve kulaklığımdan gelen cızırtı gidiyor. Bunun sebebi nedir sizce? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Bilgisayarımda standart jak girişli bir kulaklık kullanıyorum. Belli bir süre geçtikten sonra cızırtı sesi geliyor ve şunu keşfettim: Mikrofon jak girişine parmağımı koyduğum zaman çok hafif bir elektrik çarpıyor ve kulaklığımdan gelen cızırtı gidiyor. Bunun sebebi nedir sizce? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Bilgisayarın bağlı olduğu priz topraklı mı?

Masaüstü ise prizin topraklı olduguna emin olun, kablolamalara tekrar bakın, ön portlalara bakın kablolarını kontrol edin, prizin topraksız olduğu durumda parmağınızı metal yüzeylerde gezdirdiğinizde hafif bir his oluşabilir ama bu çarpma şeklinde değildir, çok belirgin ise bir elektriksel sorun var demektir

Yeni konular

Geri
Yukarı