Jak girişine takılı KZ ZSN Pro kulaklıktan cızırtı geliyor

FerhatWvL

Kilopat
Daha fazla  
Yeni kulaklık aldım (KZ ZSN Pro). Bilgisayarın jak girişine takınca kulak içi kulaklığından cızırtı sesi geliyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
KZ'ler hassasiyeti yüksek kulaklıklardır. Akım gürültüsü kaynaklı olabilir. Bunun haricinde bilgisayarın jak girişi arızalı olabilir. Masaüstü kullanıyorsanız kasa yerine direkt anakartın ses çıkışına takmayı deneyin. O şekilde de olmazsa harici ses kartı/dac gerekebilir.

KZ'ler hassasiyeti yüksek kulaklıklardır. Akım gürültüsü kaynaklı olabilir. Bunun haricinde bilgisayarın jak girişi arızalı olabilir. Masaüstü kullanıyorsanız kasa yerine direkt anakartın ses çıkışına takmayı deneyin. O şekilde de olmazsa harici ses kartı/dac gerekebilir.

Laptop kullanıyorum. Jak girişinde sorun olduğunu zannetmiyorum. Laptopta harici ses kartı kullanabilir miyim peki?
Baska kaynakta sorun olmuyor dedigine gore kasa jak girisinde sorun zaten belli o kisim.

Ama Samsung kulaklıklada denedim sanki böyle bir sorun yaşamadım olmadı başka bir kulaklık ile deneyeyim ben.

Ben yine başka kulaklık ile denedim aynı jak girişine çok az cızırtı var ama çok dikkat ettiğimde duydum. Bu jak girişi garantiye dahil midir? Değişim için yollasam.

Geri
Yukarı