Jak girişli veya USB girişli kulaklıklarda hangisi tercih edilmeli?

Mehdi

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Özel Güvenlik
Merhaba arkadaşlar. Rampage cobra USB girişli 7+1 oyuncu kulaklığı kullanıyorum. Fakat aklıma şu soru takıldı.

Şimdi ASRock B450M r. V 4.0 anakarta sahibim. Detaylı incelediğim de elna 7.1 ses kartına sahip imiş. Jak girişli kulaklık alsam. Bu şekilde kullansam sizce daha iyi olmaz mı? En azından kendi ses ayar programın da detaylı ayarlar ve modlar var. Yoksa 7.1 ses kartına sahip USB kulaklıklarla aynı etkiyi mi verir?

Bunu sormamım sebebi Dolby Atmos diye bir ses programı vardı 30 günlük deneme süresince de kullanmıştım. Oyun moduna alıyordum. Oyunlar da gerçekten fark hissediliyordu. Müzik modun da mesela müzikler daha tatlı geliyordu vs. sanki farklı bir kulaklık kullanıyormuşum gibiydi. Kulaklığın kendi ses programı var ama ne bilim boş gibi yani. Oyun, müzik vs modu yok. Elle equ yapmayı bilmiyorum vs.

Ben jak girişli kulaklığımı normal bir USB ses kartına bağladığımda sesin daha berrak geldiğini rahatlıkla hissedebiliyorum. USB'li kulaklıklarda bu ses kartı dahili olarak içinde olabilir, büyük ihtimalle de öyle. Bu yüzden daha iyi ses verebilir diye düşünüyorum seçecek olsam USB kulaklık seçerdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı