Jak ve USB girişleri çalışmıyor

Yakup_

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıktada belirttiğim gibi önceden çalışan jak ve USB girişleri birden çalışmamaya başladı. Anakartım ASUS TUF B450 PLUS GAMING. Anakartta sadece ethernet girişi çalışıyor. Mouse ve klavye taktığımda ışıkları yanıyor o kadar. Kasada 1 aylık yani eski donanımda yok. Format, BIOS ayarları, Driver'lar falan ne varsa denedim olmuyor. Aygıt yöneticisinde de sorun gözükmüyor. Yani standart çözümler işe yaramıyor. Ve garip bir şekilde kasanın ön girişlerden sadece USB 3.0 girişi çalışıyor. USB çoğaltıcıyla mouse ve klavye kullanabiliyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Son düzenleme:
Arkadaşlar başlıktada belirttiğim gibi önceden çalışan jak ve USB girişleri birden çalışmamaya başladı. Anakartım ASUS TUF B450 PLUS GAMING. Anakartta sadece ethernet girişi çalışıyor. Mouse ve klavye taktığımda ışıkları yanıyor o kadar. Kasada 1 aylık yani eski donanımda yok. Format, BIOS ayarları, Driver'lar falan ne varsa denedim olmuyor. Aygıt yöneticisinde de sorun gözükmüyor. Yani standart çözümler işe yaramıyor. Ve garip bir şekilde kasanın ön girişlerden sadece USB 3.0 girişi çalışıyor. USB çoğaltıcıyla mouse ve klavye kullanabiliyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Benzer bir sorun şu an kullanmakta olduğum anakartta var 6 USB'den sadece 2'si çalışıyor ses kartı ve internet kartı çalışmıyor, ama ben bu hataları bilerek satın aldım anakartı, aldığım adam anakarta yanlışlıkla kahve dökmüş.

Ne hikmetse dün benim de bu tarz bir şey başıma geldi. Sürekli kullandığım usb kulaklığı ön panelden çıkarttım ve sonra ön paneldeki jak girişine başka bir kulaklık taktım ama sistem taktığım jak kulaklığı görmedi. USB'yi çıkardıktan sonra yeniden başlatıp, jak kulaklığı öyle taktığımda sorun kalmamıştı. Daha önce bu tür sorunla karşılaşmamıştım. En son geçen hafta windows güncelledikten sonra olabileceğini düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı