James Donkey 27” 144 Hz sistem yükseltilmeli mi?

Branko Tuskas

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle herkese merhaba. Bir süredir sistemi yükseltmeyi düşünüyorum fakat nereden başlasam bilemiyorum. Bütçem kısıtlı, ekran kartımı satıp 5700XT veya 2070 Super almayı düşünüyorum. (Sattığım fiyatın üstüne maximum 1000 lira koyarak).
Fakat aynı zamanda monitörümden hiç memnun değilim (James Donkey 27 inch 144 Hz). Dell’in S2721DGF modelini almak istiyorum fakat ülkemizde stoğu mevcut değil. Ayrıca 430 dolar etiketi var, ülkemize gelse bile 4000'den aşağı olacağını pek sanmıyorum. Bu yüzden bütçe olarak bu durum beni zorlayacak.
Halihazırda kullandığım PSU’nun kalitesiz olmasından dolayı High Power’ın 750W 80+ Gold sertifikalı PSU’sunu aldım ve masraf ettim bile.
Oynadığım oyunlar; Battlefield 1/5, CoD Warzone.
Sizce masrafa girip yükseltme yaparsam yaptığım harcamaya değer mi? Ya da daha ekonomik önerileriniz var mı? Örneğin ekran kartını satmadan daha iyi bir monitör almak gibi. Şimdiden herkese teşekkürler.
Başlık “Sistemimi yükseltmeli miyim?” Olmalıydı. Yetersiz başlık için şimdiden kusura bakmayın.

Sistem;

AMD Ryzen 5 3600XT / Arctic Liquid Freezer II 240 / ASUS TUF GAMING B450M-PRO S / MSI RX 5600 XT MECH OC / Corsair Vengeance LPX 2x8GB 3600mhz CL18 / JD 512 GB M2 SSD + JD 480 GB SSD + TOSHIBA 240GB SSD / Gamepower Warcry Kasa / High Power 750W 80+ Gold Performance Power Supply

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, kullandığınız monitör ve sisteme baktığımız zaman 144hz hakkını verdiğini söyleyebilirim. Monitörden memnun değil iseniz bence monitörü değiştirmekte fayda sonuçta 5600xt 2k çözünürlükte Bf5'te low ayarlarda 110-120 fps alabiliyor. Hatta yeni güncelleme ile daha fazla da alabilir. Eğer 110-120 fps de güzel illa 144 fpsye gerek yok derseniz monitörü değiştirmelisiniz. Bu arada monitörün nesinden memnun değildiniz?

Sistemi ekte gözüküyor.

Yazmak zorunda. Eki alıntılamak da "imzada belirttim" demek de ceza sebebi.

Ayrıca ben mobildeyim, ekranı yan çevirip bakmak hiç hoş değil. :)

Kural 22: İmzamdaki sistem diyerek sistemi konuda belirtmemek ceza nedenidir. İmzanız değişebilir. Her soruda sisteminizi yazmak zorundasınız. Benzer şekilde imzalara referans gösterilemez.

Artı -1 Eksi
Yazmak zorunda. Eki alıntılamak da "imzada belirttim" demek de ceza sebebi.

Ayrıca ben mobildeyim, ekranı yan çevirip bakmak hiç hoş değil. :)

Kural 22: İmzamdaki sistem diyerek sistemi konuda belirtmemek ceza nedenidir. İmzanız değişebilir. Her soruda sisteminizi yazmak zorundasınız. Benzer şekilde imzalara referans gösterilemez.
Küçük bir düzenleme ile belirtebilir arkadaş. Belli kurallar olabilir ancak AİHM'de görülen bir davada tarafların avukatları konumunda değiliz şu an için. Gözden kaçan düzeltilebilir ufak bir hata. Hatta Medeni Usul Hukukunda ıslah yolu ile yapılan bir hata düzeltilebilmektedir. Burada amacımız bilimsel veriler ışığında ve tecrübelerimiz ile yardımcı olmaktır.

Hocam bence harcamanıza değmez
Bende 27inç 1080p monitör ve RX 5600 XT kullanıyorum. Monitörü bir tık uzağa koyarsanız piksel gözükmüyor gayet oyunlarda keskin görünüyor. Tasarım dahi yapabiliyorum rahatlıkla. Sadece 1440p'e geçmek için ekran kartı + monitör güncellemesi yapılmamalı bence. Çok masraf oluyor. Elinizdeki sistem sizi 4-5 yıl daha götürebilir. Ve RX 5600 XT 1080'de 170 FPS alıyorsa, RX 5700 XT bile olsa 1440p de 170 FPS veremez. Akıcılık azalır.

BenQ Zowie 24" XL2411P 1ms 144Hz DVI-D,HDMI,DPPort Gaming Monitör

Eşek monitörü alacağına al sana e-sporcu monitörü.
Öncelikle herkese merhaba. Bir süredir sistemi yükseltmeyi düşünüyorum fakat nereden başlasam bilemiyorum. Bütçem kısıtlı, ekran kartımı satıp 5700XT veya 2070 Super almayı düşünüyorum. (Sattığım fiyatın üstüne maximum 1000 lira koyarak).
Fakat aynı zamanda monitörümden hiç memnun değilim (James Donkey 27 inch 144 Hz). Dell’in S2721DGF modelini almak istiyorum fakat ülkemizde stoğu mevcut değil. Ayrıca 430 dolar etiketi var, ülkemize gelse bile 4000'den aşağı olacağını pek sanmıyorum. Bu yüzden bütçe olarak bu durum beni zorlayacak.
Halihazırda kullandığım PSU’nun kalitesiz olmasından dolayı High Power’ın 750W 80+ Gold sertifikalı PSU’sunu aldım ve masraf ettim bile.
Oynadığım oyunlar; Battlefield 1/5, CoD Warzone.
Sizce masrafa girip yükseltme yaparsam yaptığım harcamaya değer mi? Ya da daha ekonomik önerileriniz var mı? Örneğin ekran kartını satmadan daha iyi bir monitör almak gibi. Şimdiden herkese teşekkürler.
Başlık “Sistemimi yükseltmeli miyim?” Olmalıydı. Yetersiz başlık için şimdiden kusura bakmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı