James Donkey 480 GB SSD Biçimlendirme ve Silme İşlemi Yapılmıyor

penen

Decapat
Daha doğru dürüst kullanmadığım James Donkey 480 GB SSD ne format atılıyor ne de siliniyor. Bilgisayarımı acık vaziyette bırakmıştım güncelleme yapmış tekrar başlatma yaparken ekranda güncelleme yapılıyor yazısı çıkıyor ve %2 geldiğinde PC tekrar başlatıyor. Hiçbir şekilde açılmıyor tekrardan format atmak istediğimde SSD biçimlenmiyor ve silinmiyor. Başka PC taktım orada da silme işlemi yapıyorum silinen şeyler tekrar geri geliyor ilk defa böyle bir şeyle karşılaştım. Gerçi birebir değişim garantisi var diyorlar ama içinde verilerim olduğu için silmeden göndermek istemiyorum ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Klasik bir JD vakası daha. Israrla forumda önermiyoruz ama hala alıp savunanlar var. SSD'den veri kurtarmak imkansıza yakın. Eğer kontrolcüleri bozuldu ise değişimden başka yapabileceğin bir şey yok. Anakartında Secure Erase özelliği varsa bir ihtimal çalışabilir. Yoksa SSD Secure Erase için rehberler var onları dene.

Bu forumda o kadar çok dendiki JD ürünleri almayın diye. İade edebiliyorsanız edin, kurtulun.

Arızalı muhtemelen. İade alıyorlarsa gönderin gitsin. Adında bile hayır yok, bu markalara para vermeyin arkadaşlar.

JD ssd kullanmak bayağı rus ruleti oynamak gibi bir şey.Nerede açılmaz hale geleceğini bilemiyorsun.Veri kaybı da çok acı oluyor.Tecrübe ile sabittir.Almayınız aldırmayınız.

Ben de indirimdeyken James Donkey aldım daha 2 gün kullanamadım mavi ekran aldım. Sonra herhalde yüklediğim bir program neden oldu sandım tekrar format atmaya karar verdim, bir de ne göreyim? Diski ne silebiliyorum ne biçimlendirebiliyorum. Günlerce uğraştım düzeltebilmek için ama olmadı yapamadım. Windows 10 yüklü 2 günde bir mavi ekranla kullanılabiliyor ama uğraşılmaz, iade günüm geçti herhalde değişim yapacağım. İçindeki verileri harici bir HDD bağlantısı yapıp aldım.

Geri
Yukarı