James Donkey 610 mekanik klavyede "s" tuş tutukluk yapıyor

yiğit0303

Femtopat
Daha fazla  
Herkese iyi günler, birkaç sene önce bir mekanik klavye almıştım ve 4-5 ay önce üzerine bir sıvı döküldü. Bu olay olduktan sonra klavyeyi birkaç saat balkonda kurumaya bıraktım ve içindeki tüm sıvı dışarıya çıktı. "s" tuşu hariç diğer tuşlar normal çalışıyor ama "s" tuşu tutukluluk yapıyor ve oyunlarda problem yaratıyor. Birçok kere temizledim klavyeyi ama fayda etmedi. Şimdi ise çok sık kullanmadığım bir tuşun Switch'i ile "s" tuşunun switchi'nı değiştirsem sorun çözülür mü ve ben bu işlem için nereden yardım alabilirim? Bilgisayarcıya götürürsem bu işlemi benim için yaparlar mı?

Klavye markası: James Donkey.
Model no: 610.

Switch değiştirmek kolay bir şey değil önce onu söyleyeyim lehim bilgisi olması lazım ve klavyeyi komple açman lazım eğer dökülen sıvı klavyenin anakartında oksitlenme yaptıysa devre spreyi gibi bir şeyle temizlemek gerekebilir eğer öyle bir durum yoksa Switch'le alakalı olabilir bir bilgisayarcının yapması daha doğru olur.

Switch değiştirmek kolay bir şey değil önce onu söyleyeyim lehim bilgisi olması lazım ve klavyeyi komple açman lazım eğer dökülen sıvı klavyenin anakartında oksitlenme yaptıysa devre spreyi gibi bir şeyle temizlemek gerekebilir eğer öyle bir durum yoksa Switch'le alakalı olabilir bir bilgisayarcının yapması daha doğru olur.
peki bu işlem ortalama ne kadar tutar herhangi bir bilginiz var mıdır?

Yeni konular

Geri
Yukarı