James Donkey 710 Kulaklık İncelemesi

Selamlar.

James Donkey 710'u bir buçuk yıldır kullanıyorum ve deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istedim. Alma hikayem ise şöyle, bütçem baya azdı ve kulaklığa ihtiyacım vardı. Baktım bu kulaklık indirim ile 120 TL'ye düşmüştü ben de bir şansımı deneyeyim dedim fakat beklediğimden çok daha iyi çıktı. O kadar beğendim ki beş arkadaşıma daha aldırdım ve onlar da baya memnun kaldılar.

Artıları:
  • Aşırı rahat bir kulaklık. Bundan önce Philips SHM1900 kullanıyordum ki ondan çok daha rahat olduğunu söyleyebilirim.
  • Mikrofonu gerçekten iyi. Sesi temiz, yüksek ve net bir şekilde iletiyor.
  • Ucuz. Ben 120 TL'ye almıştım ve gerçekten bu fiyata daha iyi bir tane alınabileceğini düşünmüyorum fakat şu an fiyatı almış başını gidiyor ki James Donkey'e de vermem o kadar. Daha iyi ürünler alınabilir bunun yerine.
  • Kablosu oldukça kalın. Kolay kolay zarar gelmeyecektir.
  • Bana göre USB bağlantılı olması bir artı.
  • Çok yüksek seviyede ses verebiliyor.
  • Kulağınızı iyi kapatıyor. Kapı filan çaldığı zaman imkanı yok duymuyorum.
Eksileri:
  • Sürücüsü gerçekten berbat. Yani kurun ve hiçbir ayar yapmayın bana kalırsa. Olduğu halinde kullanın ki en iyi hali o bence. 7.1 filan hikaye.
  • Mikrofonun ucundaki mavi ışık bazı kullanıcıları rahatsız edebilir fakat monitöre bakarken görünmüyor.
  • Mikrofonu kapatmak için ekstra bir tuş yok fakat ben sadece Discord kullandığımdan kısayol atayarak klavyedeki "Pause Break" tuşunu mikrofon aç/kapa tuşu yaptım.
  • Kulaklıktaki ses tekerini en yükseğe getirirseniz hiçbir medya çalmadığında hafiften bir tıss sesi geliyor fakat çok az aşağıya indirdiğinizde tıss yok oluyor.
  • Son ve bana göre en önemli eksisi, kulaklığın yastıkları suni deri olduğundan bir yılın sonunda soyulmaya başladılar ki öyle böyle değil baya soyuluyor. Her yerim nokta nokta mavi oluyor. Ben normal bir kullanıcıdan daha fazla kullanıyorum bilgisayarı yani günümün büyük bir bölümü bilgisayarda geçiyor ama kesinlikle kaba kullanmıyorum cihazı. Normal bir kullanıcıda daha da geç soyulabilir belki. Kesin bir şey söyleyemem.

120 TL için aldığım sonuçtan çok memnun olduğumu söyleyebilirim. Benim için bir kulaklıktaki en önemli şeyler mikrofon kalitesi ve rahatlık olduğundan epey sevdim. Ses kalitesi şöyledir böyledir diyemeyeceğim çünkü zerre anlamıyorum o işten. Youtube'da müzik dinleyip oyun oynarken gayet memnun ediyor beni fakat oynadığım oyunlar ses kasılacak oyunlar olmadığı için o konuda da bir şey diyemeyeceğim çok.

Kulaklık yastıkları da çıkmıyor yani ben baya güç verdim fakat çıkartamadım ve hala deri döüklmeye devam ediyor bu yüzden yeni bir kulaklık alacağım maalesef. Bu sefer kesinlikle deri almayacağım çünkü daha önce kullandığım o Philips SHM1900'ü de aynen bu sebep yüzünden değiştirmiştim. Bunlar dökülüyor arkadaş bir süre sonra. Yastıkları kumaş olan bir tane almayı düşünüyorum. Çok sevdiğim sorunsuz bir aleti sırf yastıkları dökülüyor diye değiştirmekten pek hoşlanmıyorum.

Aynı kulaklığa sahibim pedleri döküldü. Babam benden habersiz aldı boyadı falan b*k etti kulaklığımı. Neyse eğer 130 TL'ye falan düşerse tekrar iyi kulaklık. 250 TL falan kaçın hemen oradan. Ayrıca boyuna takınca adamı boğuyor. İncelemede yazılanlara katılıyorum. Hafif bir kulaklık beklentiniz varsa yanılıyorsunuz. Eğer aldıysanız karpuz gibi bir kulaklık gelecek elinize.

Teşekkürler. İndirimsiz fiyatı 170 TL idi. Söylemeyi unutmuşum bunu.

Ben aldığımda 170 TL idi. İndirimle 120 TL olmuştu. Şu an Hepsiburada'da 400 TL galiba. Kesinlikle alınmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı