Çözüldü James Donkey JD960 SSD Düşük Performans

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mk34_34

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul/Türkiye
-Windows Defender'ı güncelledim.
-Intel sürücülerini güncelledim.
-Memtest86 ile RAM testi yaptım.
-Kaspersky virüs programı ile tam bir tarama yaptım.
-Ekran kartımı güncelledim.

James Donkey 960 GB SSD 1 yıl önce 960 GB James Donkey JD960 2.5" 520-500 MB/s SSD Disk - incehesap.com'dan satın almıştım. Bilgisayarım 1 aydır sürekli donuyordu. 10 dakikada bir 40 saniye kadar donuyor ve 10 dakika iyi çalışıyor ve tekrar 40 saniye kadar donuyor ve çalışıyor gibi. Daha sonraları donma tamamen oluyor ve güç tuşuna basılı tutup çıkmazsam mavi ekran hatası veriyordu. Her şeyi yaptım. Daha sonra eski HDD ile SSD'yi değiştireyim dedim. Laptopumu açtım ve SSD'yi çıkarıp HDD'yi taktım. Şaşırdım. 1 saat oldu ama donma yok. SSD içindeki Steam oyunlarımı alayım dedim ama bazı dosyalarımı alırken maalesef disk yazması bazen hata veriyor. 100 MB, 70 MB gibi HDD'ye aktarım yaparken birden 0 oluyor ve hata veriyor. Acaba SSD'de olan problemi nedir?
Bilgisayar özellikleri, örnek hata kodu, minidump dosyası ve yapılan test sonuçları aşağıdadır;

-Dell Inspiron 7559 Intel Core i7 6700HQ
-8 GB RAM, 1TB HDD.
- 4 GB GTX960M
-15.6" 4K UHD dokunmatik Win 10 notebook.

IMG_0766.jpg
IMG_0759.jpg
IMG_0758.jpg
4EFF1CB3-11D4-41B3-886E-F39E70DC3218.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleme:
Garantiniz var ise değişim talep etmeniz en doğrusu olacaktır. Sağlığı veya hata taraması için genellikle AIDA64 kullanılması bu forumda öneriliyor. O yüzden o program ile test yapın demiştim. Bu disklerde bad sector demek SSD üzerindeki depolama hücrelerinin ölmüş olması demek.

Garantiniz var ise değişim talep etmeniz en doğrusu olacaktır. Sağlığı veya hata taraması için genellikle AIDA64 kullanılması bu forumda öneriliyor. O yüzden o program ile test yapın demiştim. Bu disklerde bad sector demek SSD üzerindeki depolama hücrelerinin ölmüş olması demek.
Verilerimi nasıl kurtarabilirim?

Geri
Yukarı