Jant tavsiyesi

Turk Kahvesi

Kilopat
Makaleler
2
Arkadaşlar bugün arabayı kışlık lastikleri taktırmak için lastikçiye götürdüm. Yaklaşık 3 yıldır aynı yerde taktırıyorum. Usta jantları takarken dedi ne oldu bu jantlara kasislere çok girmişler yamulmuş dedi. Şimdilik bir problem yok ama zaten jantlar küçük olduğu için hep değiştirme fikri vardı kafamda. Jantlar 16 ebatında çok küçük duruyor. Kafamda 18 ebatı var.

Lakin şöyle bir problem var jant değişirse kışlık lastik + yazlık lastik de almak gerekecek. Sizce bekleyip lastikleri ömürlerini doldurana kadar kullanmalı mıyız? Yoksa farklı bir yol mu önerirsiniz?
Jant bir de üstüne 8 lastik almak çok masraflı oluyor.

Şu anki ekonomi durumunda bence vaatleri dolana kadar bekleyin. Bu durumdada kenara para koyun bu sayede daha rahat alım gücüne sahip olursunuz lastikleriniz eskiyene kadar. Belki indirim gelir kampanya olur bunları da takip ediniz.

Hocam peki aracın orjinal fabrika çıkışlı 18 jantını ve bu janta belirtmiş olduğu lastik ebatını takarsak herhangi bir sorun olur mu? Bazı yerlerde hız göstergesi yanlış gösterir, km hesaplması yanlış olur gibi bilgiler var. Ben birebir bir üst donanımlı orjinal jantı takmayı düşünüyorum.

@326001 hocamı buraya davet etmek istiyorum. Bence kara jantlar ile bir süre idare edin. 16 kışlık, 18 yazlık olarak da kullanabilirsiniz. Bence en iyi yöntem bu olur.

Hocam peki aracın orjinal fabrika çıkışlı 18 jantını ve bu janta belirtmiş olduğu lastik ebatını takarsak herhangi bir sorun olur mu? Bazı yerlerde hız göstergesi yanlış gösterir, km hesaplması yanlış olur gibi bilgiler var. Ben birebir bir üst donanımlı orjinal jantı takmayı düşünüyorum.
Öyle bir durum söz konusu bile değil ama konforun azalır, yakıtın artar. Onun dışında zararı yok.

Öyle bir durum söz konusu bile değil ama konforun azalır, yakıtın artar. Onun dışında zararı yok.
16 jant çok küçük kalıyor sırf estetik gözükmesi için taktırmayı düşünüyorum, aynı zamanda yol tutuşunun artacağı gibi bir avantaj da var. Benim anlamadığım şimdi jant büyürken lastik küçülüyor ortalama olarak tekerin çapı aynı kalacak nasıl oluyorda yakıt artıyor jant çok mu ağırlık veriyor?
@326001 hocamı buraya davet etmek istiyorum. Bence kara jantlar ile bir süre idare edin. 16 kışlık, 18 yazlık olarak da kullanabilirsiniz. Bence en iyi yöntem bu olur.
Mantıklı.

Geri
Yukarı