Japon balığına nasıl bakılabilir?

otantikçocuk32

Hectopat
Katılım
20 Kasım 2019
Mesajlar
1.166
Çözümler
2
Arkadaşlar hiçbir fikrim yok sadece fanusa koydum her gün bir tane yem veriyorum ve suyunu değişiyorum ancak çok korkuyorum ölecek diye, ikide bir su yüzeyine çıkıyor ve ağzıyla ses çıkarıyor, baloncuk yapıyor. Ne yapmalıyım nefes alamıyor mu? Akvaryum alıp ona mı sokalım ne yapmalıyım? Ölmesini istemiyorum.
 

dertlioyuncu

Decapat
Katılım
21 Mayıs 2021
Mesajlar
4.157
Çözümler
20
Yer
Tekirdağ/Çorlu
Orta boy akvaryum alın, günde 2 öğün yem verinyemi parçalayın sabah akşam olacak şekilde verin. Yüzeye çıkıyor demişsiniz, oksijen lazım hava motoru ve hava taşı alıp akvaryuma koyun. Fanusta değil yani zaten küçük balığı yorar o yüzden akvaryum şart. Petshoptan alabilirsiniz ya da biraz daha ucuz olması için camcıda yaptırabilirsiniz. Ama benim tavsiyem orta boy petshoptan alın. Litreye göre fazla balık koymayın. Bu arada yeni balık alacaksanız türü Japon balığı olmalı başka balıklarla yaşayamıyor.
 

trans_women

Hectopat
Katılım
26 Eylül 2019
Mesajlar
1.285
Makaleler
2
Çözümler
10
1-2 Japon balığı için 40 litre akvaryum uygun bence. Bu işin uzmanı olmasam da yıllarca balık baktım. Mesela tatile giderseniz yanınızda götürmeniz gerekebilir. Ölen balıklarım çok oldu. Uzun yaşayan balıklarım da oldu, ölmedi bazısı ve başkalarına vermek zorunda kalmıştım.
40 litre akvaryum için aşağıdaki iç filtreyi öneririm. Ben yıllarca bunu kullandım.
Bu iç filtre, sudan birazcık aşağıda konumlandırılmalı. Suda dalga yaparak suya oksijen veriyor. Böylece balığınız su içinde rahatça nefes alabilir, su üstüne ağzını dayayıp nefes almasına gerek kalmaz. Aynı zamanda suyu temizleyecektir. İç filtrenin içindeki süngeri haftada bir akvaryumun suyu ile yıka.
 
Son düzenleme:

Yeni konular

Yukarı