Japonya veya başka Amazon sitelerinden nasıl ekran kartı alınır?

AKYLKINGS

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba dostlar, iyi forumlar. Yakında 2 adet 5500XT ekran kartı sattım. Yaklaşık 5800 TL para biriktirdim bu şekilde. (Az demeyin. 2. kartı birinciyi satarak aldım ve sattım).
Bu aralar hiçbir yerde stok kalmayınca Amazon Japonya'dan alınıyormuş kartlar. Orada da stok yok ama arada geliyormuş galiba. Şu an kart stokta yok fakat satın al seçeneği mevcut. Şimdi sipariş versem stoklara gelince kargolanır mı? Aramızda alan oldu mu hiç?

Screenshot_2021-03-19-16-39-47-674_com.android.chrome.jpg

Normalde ben kartları 2. el alım satım sitesi olan eBay Kleinanzeige'den alıyorum. Yani Almanya'dan. Babam aracılığıyla getirtiyorum. Fakat 2. el olduğu ve benim orada test imkanım olmadığı için sadece test videoları isteyip almakla yetiniyorum. Bu yüzden de 5800 TL gibi bir bütçe ile sıfır kart mı alsam daha iyi olur dedim fakat stok yok çoğu yerde malum.

Aldığım 2. el kartlar çoğunlukla stokçulardan çıkma aslında, yani adam 500€'ya alıyorsa 650€'ya satıyor misal. Garantili diyorlar fakat yurt dışı garantisinin TR'de önemi yok diye duydum. O yüzden biraz Amazon yanlısıyım.

Amazon. Jp konusunda öneriniz neler? Sizce 2. el sitesinden sıfır kartlardan mı almalıyım?
Forumda RTX 3060 önerilmiyor performansı 3060 Ti'a göre düşük diye. Ben de 3060 Ti almak isterdim ama çok nadir olduğu için 1000€'lara kadar çıkıyor. 2070S Gaming X Trio buldum ama 600W PSU'mun yetmeyeceği söylendi.

Sizce 2. El ekran kartı alınırken MSI Kombostor ve FurMark testi yeterli olur mu?

Çok uzun oldu ama tüm sorularım bunlar. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Öncelikle merhabalar biraz geç cevap oldu ama biraz araştırınca bu kartı gördüm belki almak istersiniz dedim. Amazon jp. konusunda eğer ürünün satıcısı amazon ise korkmayın derim. Ben 8tb hdd aldım 1-2 ay önce 3 yıl garantili şekilde 1 haftada kapıma geldi, gümrüktü oydu buydu olmadan. Ekran kartı alma konusuna gelince eğer stok bulabilir ve aldıktan sonra saçma bir şekilde hesabınız banlanmaz ise sorunsuz alırsınız(birkaç kişi aldıktan sonra banlanmış nedeni belli değil.). Ekran kartının garantisi konusunda net birşey söyleyemem ama ben amazon.de den imzamdaki ekran kartını 6-7 ay önce almıştım sorunsuz geldi ve 3 yıl TR garantili çıktı. Amazon gibi çok büyük kurumsal firmaların müşterilerini mağdur edeceğini sanmam. Yani en kötü 1 yıl uluslararası garantisi olacağını düşünüyorum alacağınız her türlü ürünün ekran kartı da dahil. Ama ekran kartınız Asus ise 3 yıl TR garantili olabilir benim gibi muhtemelen Asus'da sağlam firmadır bölge sorunu yapacağını sanmam. Biraz uzun yazdım kusura bakmayın umarım yardımcı olmuşumdur.

Geri
Yukarı