Jar dosyası açılmıyor

BulentOnaran

Femtopat
Daha fazla  
İyi akşamlar arkadaşlar, Linux Mint 20 işletim sistemini kullanıyorum. "Java -jar Launcher. Jar" komutuyla Launcher. Jar dosyasını açmaya yeltendiğimde şu hatayı alıyorum; "error: Could not find or load main class cr. Riselauncher. Launcher". Java 11 ve 8 üzerinden denedim, JDK ve jre ikisi de yüklü. İki seferde de aynı hatayı aldım. Evet, dosyayı executable yaptım. Java 64 Bit.
Aslında kıytırık bir Minecraft sunucusunun Launcher'ı, ama arkadaşlarım "Linux kullanma hiçbir şeyi açamıyor vs." Demeye başlayınca onur meselesi haline geldi konu, bu Launcher'ı açmam lazım.
Not: Diğer. Jar dosyalarını açarken sorunla karşılaşmıyorum.

Dosyanın olduğu dizinde boşluğa sağ tıklayın, uçbirimi açın, alttaki komut ile izin verin.
Kod:
chmod a+rwx falan.jar

Bu komut ile çalıştırın.
Kod:
java -jar falan.jar

Geçenlerde SonOyuncu'yu açamadım diye yanlış hatırlamışım. GNU/Linux üzerinde SonOyuncu düzgün çalışıyor fakat RiseLauncher'i ben de çalıştıramadım. Doğrudan JAR'ın kendisi sorunlu diye düşünüyorum. CraftRise'ın sitesinden, destek kısmından hata bildirimi yapabilirsiniz.

Geçenlerde SonOyuncu'yu açamadım diye yanlış hatırlamışım. GNU/Linux üzerinde SonOyuncu düzgün çalışıyor fakat RiseLauncher'i ben de çalıştıramadım. Doğrudan JAR'ın kendisi sorunlu diye düşünüyorum. CraftRise'ın sitesinden, destek kısmından hata bildirimi yapabilirsiniz.
Ben de öyle düşünüyorum, hatayı bildirdim 2 gün önce şimdilik herhangi bir geri dönüş yok.
Hocam kaçın korsana destek yok diyenler gelecek şimdi. Bunun dışında bildiğim kadarıyla MacOS'ta da RiseClient Launcher hatalı.
Hocam Rise Client'ın krosanı nasıl oluyor? Launcher'sız girmenin yolu var mıdır?
Dosyanın olduğu dizinde boşluğa sağ tıklayın, uçbirimi açın, alttaki komut ile izin verin.
Kod:
chmod a+rwx falan.jar

Bu komut ile çalıştırın.
Kod:
java -jar falan.jar
Teşekkürler ama maalesef işe yaramadı.
Hocam bu arada launcher'ın exe'sini Wine kullanarak açabiliyorum, java yükleniyor vs. diyor ardından kapanıyor. Sorunun Wine'ın benim maikenedeki Java'yı göremediğinden kaynaklandığını düşünüyorum, Wine'a java kursam işin içinden çıkabilir miyim acaba? Wine'dan falan pek anlamıyorum da o kendisi için ayrı windows'da çalışacak java ister mi yoska makinede kurulu olan java'yı tanır mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı