.JAR dosyası nasıl .DLL yapılır?

Linux Torvalds

Centipat
Makaleler
1
Selam elimde bir. Jar dosyası bulunmakta. Bu. Jar dosyası Minecraft mods klasoründen. Benim amacım ise bunu .dll yapmak. Bunu nasıl yapabilirim?
Şimdiden teşekkürler.

Basit bir yöntem ama çalışır mı emin değilim.
Notepad++ ile dosyayı açıp kaydederken .dll olarak kaydedebilirsin. Komutlar değişmez sadece uzantı değişir.

Neden beğenmedim attınız bilmiyorum ama birbiriyle hiçbir alakası olmayan iki dosya uzantısını nasıl yapacaksınız anlamış değilim, ayrıca neden yapacağınızı da anlamış değilim. Cahillerle uğraşmak zor gerçekten. Java class dosyaları ile DLL arasında nasıl bir bağıntı kurdunuz ya hu.

Neden beğenmedim attınız bilmiyorum ama birbiriyle hiçbir alakası olmayan iki dosya uzantısını nasıl yapacaksınız anlamış değilim, ayrıca neden yapacağınızı da anlamış değilim. Cahillerle uğraşmak zor gerçekten. Java class dosyaları ile DLL arasında nasıl bir bağıntı kurdunuz ya hu.

Ben Java dosyasını .dll uzantısına çevirebileceğini anlattım. Direkt dll yapabileceğini söylemedim.

Nasil bir JAR olduguna bagli.

Eger basit bir kutuphane ise reverse engineering yapip ( decompile ) yakin bir eslenegini kendin yazabilirsin.

JVM ile sarmas dolan olan yuzlerce metod iceriyorsa yapamazsin. Java compilerin kendisinin jar dosyasi var (javac.jar), oturup java compilerini farkli dilde yazip DLLestiremezsin :)

Kisa ve pratik cevap -> yapamazsin.

Nasil bir JAR olduguna bagli.

Eger basit bir kutuphane ise reverse engineering yapip ( decompile ) yakin bir eslenegini kendin yazabilirsin.

JVM ile sarmas dolan olan yuzlerce metod iceriyorsa yapamazsin. Java compilerin kendisinin jar dosyasi var (javac.jar), oturup java compilerini farkli dilde yazip DLLestiremezsin :)

Kisa ve pratik cevap -> yapamazsin.
Evet yazabilir ama muhtemelen aradığı şey o değil diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı