.Jar uzantılı dosyalar açılmıyor

nikama

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Java'yı 4 5 kere silip yükleyip PC'ye restart atmama rağmen hiçbir .jar uzantılı dosya açamıyorum. CMD ile açmayı kod ile ne var ne yok denedim düzelmiyor. Yardım edebilir misiniz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce Java'nın yüklendiğinden emin ol. Sonra Java'nın yüklü olduğu klasörü bul. Ardından açmak istediğin jar dosyasına sağ tıkla > birlikte aç > başka program seç yolunu izle. Daha sonra ekrana gelen exe seçme penceresinden Java.exe'yi bul. En son olarak dosyayı açmayı dene. Ayrıca bazı jar dosyaları çalıştırılabilir olmuyor.

Önce Java'nın yüklendiğinden emin ol. Sonra Java'nın yüklü olduğu klasörü bul. Ardından açmak istediğin jar dosyasına sağ tıkla > birlikte aç > başka program seç yolunu izle. Daha sonra ekrana gelen exe seçme penceresinden Java.exe'yi bul. En son olarak dosyayı açmayı dene. Ayrıca bazı jar dosyaları çalıştırılabilir olmuyor.

Java exe ile çalışmaz "jawaw.exe" yi bulman lazım.

Yapabildiğim her şeyi denedim dedim ya :D
çözüm yolunu buldum Windows Defender'den gelişmiş seçeneklere girdim orada Java'yı buldum 4 tane vardı fakat engel işareti vardı kapatsamda acsamda gitmiyordu ondan dolayı 2 kez tıkladım bağlanmasına izin ver yazıyordu benimki İngilizce olduğu için allow the connection yazdı 4 tanesinede yaptım ve sorunum çözüldü artık jar dosyalarını açabiliyorum.

Son düzenleme:
Java exe ile çalışmaz "jawaw.exe" yi bulman lazım.
İki komut çalıştıracaksan java'yi kullandığında uygulama kapanana kadar aynı komut çalışır ve kapandıktan sonra diğerine geçer ama javaw'da uygulama başlatıldıktan sonra hemen diğer komutu başlatır.

Yeni konular

Geri
Yukarı