Java OOP kodlamada zorlanıyorum

veyongdz

Centipat
Daha fazla  
Java'da OOP derslerini bitirdim fakat kodlama yaparken çok zorlanıyorum. Sürekli takılıyorum. Fikir veya önerisi olan varsa yardımlarınızı rica ediyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Dersleri bitirir bitirmez su gibi kod yazacak değilsiniz hocam. Matematik gibi düşünün, işlem pratiği için belli bir süre yavaş da olsa soru çözmeniz gerekli.

Dersleri bitirir bitirmez su gibi kod yazacak değilsiniz hocam. Matematik gibi düşünün, işlem pratiği için belli bir süre yavaş da olsa soru çözmeniz gerekli.

Soru çözmek için gerekli kaynağı temin edemiyorum. Örnek kodlamaların bulunduğu kaynak varsa bildiğiniz atar mısınız?

Soru çözmek için gerekli kaynağı temin edemiyorum. Örnek kodlamaların bulunduğu kaynak varsa bildiğiniz atar mısınız?

Sevdiğim bir programcı hocam, öğrenme sürecinin "teori->teori->teori...->pratik" olduğundan şikayetçi olmuştu bir gönderisinde. Onun yerine öğrenme sürecinin "teori->pratik->teori..." olarak gitmesi gerektiğini söyler. Bence de olay bundan ibaret, öğrendiğin şeyi koda dökmelisin.

Engin Demiroğ'un java oynatma serisi özellikle OOP kısmını anlamama yardımcı olmuştu. Diğer eğitmenlere göre özellikle bu konuda daha başarılı bence. Ayrıca OOP kullandığın basit projeler de ilerlemene yardımcı olabilir.

Hayvanlar aleminden falan değil de gerçek hayat uygulamaları pratikte daha yararlı olur.

Geri
Yukarı