Java veya Javascript öğrenmeli miyim?

limoon

Kilopat
Makaleler
6
Daha fazla  
C# başlangıç düzeyinde biliyorum. Java veya Javascript tavsiye eden arkadaşlarım oldu. Sizce Java veya Javascript öğrenmeli miyim? Öğren diyorsanız hangisini öğreneyim?

Tabii ki. Ne kadar programlama dili bilirsen o kadar iyi olur. Öğrene biliyorsan öğren. Sonuçta bir zararı yok yarın bugün işine yarar belki.

@Ardam2 , @apesh1t , @BilgisayarKurdu sizler hangisini veya öğrenmemi tavsiye edersiniz?
Kardeşlik bence C# öğrendim diyorsan eğer Java'yı da anlarsın zaten. Syntaxlarının ufak değişik sadece. Javascript öğrenmen daha iyi olur. Ama bak sana tavsiye "A bak bu da var bunu da öğreneyim" deme kafanda ne oluşturuyorsan onu gerçekleştirmek için uğraş. Asıl böyle öğrenirsin üstüne öğrenmeyi de öğrenirsin.

Başından keşke Java ile başlasaydın. Java öğrenilmesi gereken bir dil. Fakat önce C# bilgini geliştir. Sonra Java öğren sonrada PHP veya C++.

Java bir programlama dilidir ama JavaScript betik dilidir.Başta programlama öğrenmen için algoritma bilgin azda olsa olması lazım eğer programlama yapabilmek için.Java öğrenmen iyi olacak senin için eğer web vb. şeylerle uğraşıyorsan JavaScript lazım olacak.Java yerine C dilini öğrenebilirsin sonra Java'ya geçersin Java tam bir nesne tabanlı programlama dilidir.

Bir üstteki arkadaş yazmış ben de altını çizeyim Java ile Javascript'i karşılaştırmak doğru değil. Soruna gelecek olursak evet ikisini de öğrensen tabi ki güzel olur. HTML,CSS ve Javascript kütüphanelerinden biri veya bir kaçını bilerek,artı olarak da yanında Python,Java veya C# öğrenerek iyi işler çıkartabilirsin. Javascript bambaşka bir derya.

C# üzerinde devam etmeni tavsiye ederim madem oradan başlamışsın devam et. Sonraki yıllarda geçiş yapmak istersen Java'ya rahat geçiş yapabilirsin diye düşünüyorum.

C# ve C++ dilleriyle devam etmeye karar verdim. Teşekkürler dostlar, ilerde Java'ya gecerim Allah izin verirse.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı