Java yükledikten sonra Minecraft oyundan atıyor

Yiğit44

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. 3 hafta önce Java indirdim, Java indirdikten sonra Minecraft'a girmek istedim normalde açıyordu ve açmadı. Oyun açıldı, 5 saniye sonra aniden kapandı. Aynı gün içerisinde nostalji yapıp PES 2013 oynamak istedim fakat yine aynı sorun, girdiğim gibi attı. Ben de format USB'si hazırlayıp format attım fakat her şey yine aynı. Ne yapmalıyım, sorun nedir?

Merhabalar. 3 hafta önce Java indirdim, Java indirdikten sonra Minecraft'a girmek istedim normalde açıyordu ve açmadı. Oyun açıldı, 5 saniye sonra aniden kapandı. Aynı gün içerisinde nostalji yapıp PES 2013 oynamak istedim fakat yine aynı sorun, girdiğim gibi attı. Ben de format USB'si hazırlayıp format attım fakat her şey yine aynı. Ne yapmalıyım, sorun nedir?

Şunu söylemeyi de unutum.

Bu sıkıntılar olduktan sonra CS 1.6'da 100 FPS alırken 20 FPS 30 FPS'e düştü.

Burada ufak bir mantık hatası var, Java yüklemeden zaten Minecraft açılmayacağına göre Minecraft normal çalışıyorken ne vardı? Buna göre önceden de Java varmış.

Hangi Launcher'i kullanıyorsunuz?

Yüklediğiniz Java sürümü nedir?

Burada ufak bir mantık hatası var, Java yüklemeden zaten Minecraft açılmayacağına göre Minecraft normal çalışıyorken ne vardı? Buna göre önceden de Java varmış.

Hangi Launcher'i kullanıyorsunuz?

Yüklediğiniz Java sürümü nedir?

Şunu söyleyeyim Minecraft önceden açılıyordu çünkü tlauncher ve craftrise indirdimiştim bunlardan 2'sinden 1 tanesi di sanırsam o otomatik yüklüyordu bende craftrise silip tekrar yükledim zaten Java da o ara indi artık hangi sürüm bilmiyorum Launcherhangisini indirdiyse.

Şunu söyleyeyim Minecraft önceden açılıyordu çünkü tlauncher ve craftrise indirdimiştim bunlardan 2'sinden 1 tanesi di sanırsam o otomatik yüklüyordu bende craftrise silip tekrar yükledim zaten Java da o ara indi.
Denetim masası > Program Kaldır yolunu izleyerek tüm Java programlarını kaldırın. Yerine https://www.java.com/tr/download/ buradaki sürümü kurun.

Rise Launcher'i çok bilmiyorum fakat açtığınızda Java konumunu belirtmek için bir ayar olması lazım, oradaki yolu Java'nın klasörü > bin > javaw.exe olarak ayarlayın.

Aynı şeyi TLauncher için de yapabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı