JavaScript ile sunucudan veri çekme

ErdemSağlam

Hectopat
Katılım
5 Nisan 2018
Mesajlar
124
Arkadaşlar merhaba. Üzerinde çalıştığım projemde bir sunucudan websocket protokolü ile veri çekiyorum. Lakin sunucu güvenli protokolden iletişim sağlamıyor yani (wss değil ws). Kendi sunucumda HTTPS ile çalışıyor. Dolayısı ile HTTPS, websocket bağlantısını güvenli olmadığı için bloke ediyor. Bu sorunu nasıl aşabilirim? Tarayıcı konsol ekranında şu hataları gösteriyor:

Hata 1 -> Mixed Content: The page at 'Welcome to WHMCS!' was loaded over HTTPS, but attempted to connect to the insecure WebSocket endpoint 'ws://ipadresi : protokol/'. This request has been blocked; this endpoint must be available over WSS.

Hata 2 -> Uncaught DOMException: Failed to construct 'WebSocket': An insecure WebSocket connection may not be initiated from a page loaded over HTTPS.
at Welcome to WHMCS!

Sitenin bir de subdomaini var. Bunu kullanarak da sorunu çözmem mümkün müdür?

Son bir soru fetch veya benzeri bir yapı kullanarak bir JS dosyasından başka bir js dosyasına veri post etsem, bu postu JS ile yakalayabilir miyim?
 
Son düzenleme:

bitwise

Hectopat
Sosyal Tayfı
Katılım
22 Mart 2018
Mesajlar
4.864
Makaleler
1
Çözümler
42
Kendi serverini proxy olarak kullanabilirsin, ws yi kendi serverina ac guvenli kanaldan data gonder, arka planda server tarafida bunu guvensiz kanala yonlendir.

Ama ozunde yaptigin yanlis, ya WS baglantisi da guvenli olacak ya da WS kullandigin sayfalarda SSL kullanmayacaksin.

JS dosyalari arasi veri gonderme ile ilgili sorunu anlamadim.
 
KS
E

ErdemSağlam

Hectopat
Katılım
5 Nisan 2018
Mesajlar
124
Valla hocam dediğinden hiçbir şey anlamadım ya. link falan verebilir misin? Birde ben sadece kod yazıyorum. Mesela ssl olup olmayacağı bana maalesef sorulmuyor.

Anlamadığın kısma gelince de şöyle söyleyeyim daha iyi anlatırım belki. a.js ve b.js dosyalarım var. a.js'den b.js'ye fetch ile veri post etsem, b.js'de bu postu yakalayabilir miyim?
 
Yukarı