JavaScript nasıl arkada açık bırakılır?

behzat_c

Hectopat
Daha fazla  
Node.js de uygulamamın arka planda sürekli açık kalmasını istiyorum. Nasıl yapabilirim? Teşekkürler.
@RaSGooL

Son düzenleyen: Moderatör:
Pm2 paketini kullanarak yapabilirsin. Ben Ubuntu server da bunu kullanıyorum Win de de çalışır diye düşünüyorum.

npm i - g pm2
pm2 start - -name proje-adi index.js

İkinci komut değişebilir(index.js kısmına projenin başlangıç dosya adını yazman gerekiyor. Bende src/server.js olarak ayarlı mesela).
Ben genelde nodemon paketini yüklüyorum ve çalıştırırken şu komutu kullanıyorum.
pm2 start proje-adi - - start

Package.json daki script kısmına şunu da eklemen gerekiyor.
"start" : "nodemon index.js'

Karışık gelmiş olabilir fakat mantığı çok basit. Şu linkten detaylı açıklamalara bakabilirsin.

Bir diğer çözüm olarak;
Docker yüklersin ve projeni docker üzerinden çalıştırırsın. Ben yine docker üzerinden pm2 ile çalıştırıyorum ama nodemon veya normal node index.js komutu işe yarar diye düşünüyorum.

Farklı farklı çözümler olabilir. 1. Çözümü öneriyorum çünkü basit.
2. Çözüm ileri seviyede mükemmel işlerde kullanılabilir. Ama Docker bilmen gerekiyor.

Pm2 paketini kullanarak yapabilirsin. Ben Ubuntu server da bunu kullanıyorum Win de de çalışır diye düşünüyorum.

npm i - g pm2
pm2 start - -name proje-adi index.js

İkinci komut değişebilir(index.js kısmına projenin başlangıç dosya adını yazman gerekiyor. Bende src/server.js olarak ayarlı mesela).
Ben genelde nodemon paketini yüklüyorum ve çalıştırırken şu komutu kullanıyorum.
pm2 start proje-adi - - start

Package.json daki script kısmına şunu da eklemen gerekiyor.
"start" : "nodemon index.js'

Karışık gelmiş olabilir fakat mantığı çok basit. Şu linkten detaylı açıklamalara bakabilirsin.

Bir diğer çözüm olarak;
Docker yüklersin ve projeni docker üzerinden çalıştırırsın. Ben yine docker üzerinden pm2 ile çalıştırıyorum ama nodemon veya normal node index.js komutu işe yarar diye düşünüyorum.

Farklı farklı çözümler olabilir. 1. Çözümü öneriyorum çünkü basit.
2. Çözüm ileri seviyede mükemmel işlerde kullanılabilir. Ama Docker bilmen gerekiyor.
Hata aldım bakar mısınız?
1653318770513.png

Yeni konular

Geri
Yukarı