JavaScript nasıl öğrenilir?

Klaxxon

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhabalar. Ben HTML ve CSS dillerini biliyorum yani web sitesi kodlayabiliyorum ama JavaScript bilmiyorum. Sizce öğrenmeye başlasam kaç ayda JavaScript'i tamamen öğrenmek imkansız tabii ama JS'de iyi yerlere gelebilirim. Ve daha kolay öğrenmek için verebileceğiniz tavsiyeler nelerdir?

Ben bunun ile öğrendim (troll değil ciddi)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

JavaScript'i öğrenmenin en iyi yolu tecrübe edinmektir. Video kurslar bir yere kadar öğretir. Tecrübe için de sürekli ve çeşitli projeler geliştirmek gerekiyor. Çünkü bir proje geliştirirken, ihtiyaca yönelik yapılar kurman ve bu yapıları nasıl kurman gerektiğini araştırman gerekiyor.

Vanilla JS (her hangi bir JavaScript kütüphanesi kullanmamak), JQuery, Vue.js, React.js gibi yapılar/kütüphaneler kullanarak ve sürekli proje geliştirerek kendini en iyi şekilde geliştirebilirsin. Yaptığın projenin hiçbir önemi yok. Bu en basitinden bir todo uygulaması da olabilir, çok geniş kapsamlı bir CMS de olabilir.

Ne kadar hata ile karşılaşırsan, o kadar araştırma becerin ve JavaScript deneyimin artacaktır.

En faydalılardan iki döküman:

nimble.dev sitesini ziyaret edebilirsin 10 euroya güzel bir kursun kayıtlarını 200 euroya kurs kayıtları yanında profesyonel destek alabiliyorsun.

Nimble. Dev sitesini ziyaret edebilirsin 10 euroya güzel bir kursun kayıtlarını 200 euroya kurs kayıtları yanında profesyonel destek alabiliyorsun.

İlla video izleyeceğim diyorsan bende Türkçe içerik olarak nimble.dev'i öneririm. İngilizce de olur dersen Front-End Masters'da bulunan eğitimlere göz atabilirsin.

Geri
Yukarı