Jawline topuyla çene kası yapmak mantıklı mıdır?

Arthur_Callahan

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
17 yaşındayım. Jawline topu zor seviye almak istiyorum ama emin değilim. Yanağımdaki yağlardan rahatsızım ve yağ yerine kas oluşturmak istiyorum. Bu egzersizle beraber günlük spor ve diyetimi de yapıyorum zaten. Sizce almalı mıyım? Önereceğiniz jawline topu var mıdır?

Bence mantıksız. Bir kere yağ yerine kas oluşturmak diye bir şey yok, yağ yakıp kas kütlesi kazanmak var. İkisi aynı anda olacak diye bir şey de yok. Çeneniz, yanaklarınız yağlıysa vücut yağ oranınız da bir miktar fazladır muhtemelen, doğru muyum? Öyleyse standart spor yapıp beslenmenize dikkat ederek yağ yakmanızı öneririm.

Yağlar kasa dönüşmez. Jawline gibi aletler, yağlı olduğunuz sürece hiçbir işe yaramayacaktır.

Önce düzgün bir spor ve diyetle yağ yakın, daha sonra jawline gibi aletlere bakarsınız. Emek olmadan, başarı olmaz.

Yağ oranını düşürmeden suratın incelmez. Genetik olarak suratın yağlı yapıdaysa Allah vergisi, yapacağın bir şey yok. Falım sakız çiğneyebilirsin çok istiyorsan, sorduğun tarzda gereksiz ürünlere para vermeni önermem.

Yeni konular

Geri
Yukarı