JBL Quantum 400 usb ve 3.5mm jak sorunu

Ali Murat Ercan

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Monster Tulpar T7 V20.5.6 -
Intel® Alder Lake Core™ i7-12700H 14C/20T; 24MB L3; E-CORE Max 3.50GHZ P-CORE Max 4.7GHZ;45W ;10nm SuperFin
Nvidia RTX3060 Max-Performance 6GB GDDR6 192-Bit
17,3" FHD 1920x1080 144Hz IPS Mat LED Ekran
32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz
1TB PCIe M.2 2280 3.0 x4
Herkese selamlar. Geçenlerde sipariş verdiğim JBL Quantum 400 bugün elime ulaştı. Kutudan hem USB Type C to USB Type A hem de 3.5mm jak to 3.5 mm jak kabloları çıktı. Şimdi yaşadığım sorun ise şu. Laptop kullandığım için doğal olarak USB bağlantısnı kullandım. Kendi programı olan JBL QuantumENGINE programını yükledim. Zaten hemen kulaklığımı tanıdı JBL Quantum 400 diye. Ancak gelen ses hem biraz az, hem de biraz derinden geliyor. EQ ayarlarını falan yaptım ancak derinden gelen sesi engelleyemedim. Daha sonra 3.5mm jak bağlantısını kullanayım dedim. Ancak bu seferde JBL QuantumENGINE kulaklığımı görmüyor ve ayarlar gözükmüyor. Fakat bu seferde daha net ve daha güzel bir ses duyabiliyorum. Bunun sebebi nedir? USB bağlantısı yapmazsam hem RGB'si çalışmıyor hem de uygulaması algılamıyor.
Edit: Sorunumu çözdüm. Kulaklığımı USB ile bağladım. JBL QuantumENGINE uygulamasından 7.1 ses efektini kapattım ve ses sorunum çözülmüş oldu. Bu kadar basit bir şeyi gözden kaçırmışım.

Son düzenleme:
Ben de aynı kulaklığı yakın zamanda aldım. Jak girişiyle taktığımda ses geliyor fakat USB kablosunu taktığımda kulaklığı görmüyor kendi programını açtığımda USB bulunamadı diyor.
Kulaklığın ışıkları yanmıyor ve mute tuşunu kullanamıyorum.
Bununla ilgili bilgisi olan da yazsın lütfen.

Yeni konular

Geri
Yukarı