JBL T500BT vs Xiaomi Airdots Pro

Ergosphere

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Bu iki kulaklığı artıları ve eksileriyle karşılaştırmak istiyorum. Bu kulaklıkları kullanan var mı şuanda? Konfor açısından hangisi daha iyi? Ses kalitesi olarak ne kadar yakınlar? Sizce hangisi alınmalı? Teşekkür ederim.

Öncelikle sürücü boyutu(hoparlör) artığı zaman seslerin derinliği artar ve sahne iyileşir. Haliyle benim tercihim JBL olur.

Sürücünün büyük olması her zaman avantajdır. Tabii öncelikle kaliteli olması gerekli ve JBL bunu sağlıyor.

İkisinide kullandım

Ses konusunda T500BT çok daha iyi.
Mikrofon ile görüşme konusunda Airdots Pro daha iyi.
Konfor olarak JBL kulağı hafif terletiyor ve ağrıtıyor orta ve uzun süreli kullanımda, Airdots konusunda bir sıkıntı yok, kulaktan düşebilir, kulak yapına göre.

JBL'yi yaklaşık 2017'den 2020 başına kadar kullandım, kulaklık müzik kalitesi olarak Airdots'a göre kat kat daha iyi, %80'den sonra dışarıya ses veriyor. Mikrafonu sessiz alan dışında kullanılmaz, Kulaklık dediğim gibi terletiyor ve ağrı yapabiliyor, kafanın üstüne oturan ped gibi bir şey var, oralar hafiften açılabiliyor. Benim sol kulaklık bozuldu ve bu kulaklığı kullanan 3 arkadaşımda da aynı sorun oldu, nedeni nedir bilmiyoruz ancak düşürme bile olmadan aynı kulaklığın gitmesi biraz saçma geldi bize, servisleri çok iyi, yolladığın anda değişim veya geri ödeme yapıyorlar.

JBL'den Airdots'a geçtim ben, neden olarak tamamen kablosuz bir şey istedim memnun olduğum tarafı dediğim gibi küçük, mikrafon kalitesi iyi istediğim yerde görüşme yapabiliyorum, Şarjı JBL'ye göre az gidiyor (JBL Haftada 1-2 şarj ediyordum, bunu haftada 3 kez.), Müzik kalitesi yeterli derecede bana göre. Dışarıya ses vermesi JBL'ye göre çok daha az, Bluetooth sürümü 4.1 olduğundan gecikme olabiliyor.

Son düzenleme:
Kullanım amacı olarak da, marka olarak da birbirinden uzaktalar benim gözümde. Fakat şunu diyebilirim geçen TAA YouTube kanalında Xioami incelemesini izledim, sesi için güzel dediler ve ANC özelliği bulunuyormuş. Dışarıda kullanacaksam onu seçerdim.

İkisini de kullandım.

Ses konusunda T500BT çok daha iyi.
Mikrofon ile görüşme konusunda Airdots Pro daha iyi.
Konfor olarak JBL kulağı hafif terletiyor ve ağrıtıyor orta ve uzun süreli kullanımda, Airdots konusunda bir sıkıntı yok, kulaktan düşebilir, kulak yapına göre.

JBL'yi yaklaşık 2017'den 2020 başına kadar kullandım, kulaklık müzik kalitesi olarak Airdots'a göre kat kat daha iyi, %80'den sonra dışarıya ses veriyor. Mikrofonu sessiz alan dışında kullanılmaz, kulaklık dediğim gibi terletiyor ve ağrı yapabiliyor, kafanın üstüne oturan ped gibi bir şey var, oralar hafiften açılabiliyor. Benim sol kulaklık bozuldu ve bu kulaklığı kullanan 3 arkadaşımda da aynı sorun oldu, nedeni nedir bilmiyoruz ancak düşürme bile olmadan aynı kulaklığın gitmesi biraz saçma geldi bize, servisleri çok iyi, yolladığın anda değişim veya geri ödeme yapıyorlar.

JBL'den Airdots'a geçtim ben, neden olarak tamamen kablosuz bir şey istedim memnun olduğum tarafı dediğim gibi küçük, mikrofon kalitesi iyi istediğim yerde görüşme yapabiliyorum, şarjı JBL'ye göre az gidiyor (JBL haftada 1-2 şarj ediyordum, bunu haftada 3 kez.), Müzik kalitesi yeterli derecede bana göre. Dışarıya ses vermesi JBL'ye göre çok daha az, Bluetooth sürümü 4.1 olduğundan gecikme olabiliyor.

Aynı olay bende de olmuştu sağ kısım bozulmuştu direkt geri ödeme yaptılar ama o konuda iyiler.

Benim geçen gün açtığın konuda önerdiğim kulaklıklar arasında kalmışsın anlaşılan. ☺
JBL daha iyi bir seçim olacaktır. Ses kalitesi konusunda kulak içi kablosuz kulaklıklar hâlâ kulak üstüne yetişemediler. Tabi taşıma kolaylığı açısından Airdots Pro daha iyi olacaktır. Mikrofon konusunda Airdots Pro daha iyi. Batarya konusunda da JBL daha iyi. Senin için önemli olan etkenler hangileriyse ona göre karar vermelisin.

Bilmiyorum ses konusunda iyi JBL JBL Tune 500BT de 36mm sürücü vardı die hatırlıyorum terleme olayı yapıyorada uzun kullanımda ağrı yapmıyordu bana kullanırken 5 ay gibi bir süre kullandım mikrofonu açıkçası idare eder seviyede.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı