John Wick 3: Parabellum Beğendiniz Mi?

John Wick 3: Parabellum Filmine Puanınız

• Oy verenlerin toplamı
    36

KaraKartalw

Kilopat
Makaleler
14
Daha fazla  
Biz sinemaya dün gittik. Açıkçası sinema salonunda yaklaşık 20 kişi olması beni çok şaşırttı. Böyle bir filme bu kadar az bir seyirci olması garip. Fakat en iyi sinema deneyimimdi. Ayaklarımı çok rahat uzattım. Önümde kimse oturmuyordu :)

Beklentilerimi çok fazla yüksek değildi fakat aşırı beğendim. Filmde saf aksiyon var ve hiç sıkmıyor. Arada bir hikayeyi anlatıyor sonra aksiyona devam ediyor. Film boyunca o tempo hiç düşmüyor. Ayrıca sesleri çok çok iyi kullanmışlar. Bana aşırı iyi geldi. IMAX olarak gitmedik normal sinema salonuna gittik fakat bu durumda bile sesleri cidden iyiydi. Aksiyon sahnelerini çok beğendim. Yakın dövüş sahneleri ayrı güzeldi. Eğer gitmeyi düşünen veya kararsız kalan varsa bence gitmeli. Diğer filmlerini beğendiyseniz bunu da beğenirsiniz.

Şahsen 3 tane sahneye aşırı bayıldım. Birincisi balo sahnesi. O müzikle beraber teker teker adamların ölmesi aşırı iyiydi. Hayran kaldım resmen. Diğeri ise atla beraber motorcuları öldürmesi. Ben at resimlerini görünce daha uzun bir sahne bekledim fakat biraz kısaydı. Keşke o at sahnesini uzun tutsalardı. Üçüncüsü ise isim hafızam pek yok ama o kadınla beraber ortalığı yerle bir ettiği sahne. O köpeklerle beraber adamları öldürmesi aşırı güzel geldi. Sahne uzunluğu ise bana yeterli geldi. En beğendiğim bu üç sahne oldu. Her sahnesi ayrı güzeldi.

Açıkçası yok denecek kadar az. İlk yarıda aksiyon sahnelerinde hiç müziğin olmaması. Sanki oraya hafif seste bir müzik ekleseler tam olacak. Sadece yumruk sesi veya silah sesi bana biraz yetersiz geldi. Oraya hafif seste bir müzik olabilirdi. Diğer yarıda öyle yapmışlardı gayet iyi duruyordu. Bir de John'un köpeği biraz daha fazla sahnelerde olsaydı iyiydi. Ben daha fazla ön plana çıkacağını düşünmüştüm. Fakat tabii ki bu saydıklarım eksi bile sayılmayabilir. Sadece olsaydı iyi olurdu.

Filme genel olarak puanım: 9/10. Beklentilerimin çok yukarısında bir filmdi.

5/4 puanladım. Film aksiyon bakımından çok doyurucu fakat tek eksi yanı abartılı ve saçma sahnelerin olması. Bu tür filmlerde böyle sahnelerin olmasını normal karşılayabiliriz. Kesinlikle gidenlerin pişman olmayacağını düşünüyorum.

Polat'dan farkı yok saçma bir film serisi.
Saçmalayın. O kadar değil. İzlediniz mi bilmiyorum ama bana kalırsa aksiyon bakımından aşırı iyi. Gayet güzel bir film serisi.

Acikcasi dovus sahneleri cok sacmaydi.
Çok saçma nasıl oluyor? Yakın dövüşlerde koreografi harikaydı. Çok düzenli ilerliyordu. Ortalığın karıştığı sahnede bile kimin neye vurduğunu nasıl vurduğunu çok net göstermişler. Hiçbir zaman ne oluyor burada demedim. Herkesin dövüşünü çok net göstermişler. Yakın dövüşlere bence çok iyi çalışılmış ve sonuç gerçekten iyi. Yakın dövüşlerde tatmin ediyor. Silahlı çatışmalarda ise son sahne aşırı iyiydi. Bana kalırsa dövüş sahneleri baya iyi, çatışma sahneleri de aynı şekilde baya iyiydi. Saçma demek çok ağır olur.

Yok izlemedim 82 milyon içinde sadece siz izlediğiniz için boşa sallıyorum.
John Wick 3 filmini söylüyordum. İzleyip izlemediğinizi nereden bilebilirim? Sadece genel olarak seriyi hiçbir şekilde eleştiri yapmadan saçma bir şekilde yerin dibine sokmuşsunuz. Bari neleri beğenmediğinizi yazsaydınız. Neyse herkesin kendi tercihi fakat şu filmi saçma şeylere kıyaslamamak lazım. Sonuçta adamların çok büyük emeği var.

Kesinlikle beğeneceksiniz diye bir kural yok. Beğenmeme hakkınız tabii ki var. Fakat neleri beğenmediğinizi, şöyle olsaydı daha iyi olurdu derseniz daha açıklayıcı olur. Sadece berbat demek yeterli olmuyor.

Chapter 2'den beri bekliyordum chapter 3'ü. Fazla abartılı incelemeler okudum bu film hakkında o yüzden biraz fazla beklentiyle girdim filme. Beklentimi tam olarak doldurmadı ama 3. filmin ilk iki filmden geride kalır bir yönü yok. Çatışma sahneleri beklediğim gibiydi, zaten Keanu Reeves iyi eğitimli kişiler tarafından gerçek silah eğitimi alıyor gerçekçiliği artırmak için. Ama yakın dövüş sahnelerinde 1-2 sahnede o gerçekçiliği tam olarak göremedim. Fazla advanced hareketler vardı. Sonuç olarak 2 kez daha giderim ben bu filme. Puanım 10 üzerinden 8.5.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı