Sürprizbozan JoJo Neden İyi Bir Anime?

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
4
İnternette bu animeden nefret edip "eş cinsel animesi ya." diye saçma yorumlarda bulunanlar var. Genel olarak bu animeyi insanlar ya çok seviyor ya da nefret ediyor. Nefret edenlerin sebepleri de çok saçma geliyor.
Not: Bu yazı spoiler içerir.

Neden İyi Bir Anime?
Bu soruya birçok cevap verilebilir ama beni m için bu animeyi ortalamanın çok üzerinde yapan 3 sebep var.

1- Hikaye
Hikayenin klişe olduğunu kabul ediyorum fakat çok güzel ve düşünülmüş detaylar var hikayede. Özellikle de JoJo'ların birbirleri ile olan bağları üzerine düşünüldüğü hissedilebiliyor izlenirken. Bu JoJo anime incelemesi olmadığından hikayeden bahsetmeyeceğim. Sadece benim için sadece neden iyi olduğundan bahsettim.
Ayrıca hikaye sunumuna da emek harcandığını hissedebiliyorsunuz.

2- Karakterler
Karakterler güzel yazılmış. Özellikle de 3. sezondaki grup gerçekten çok hoşuma gidiyor.
Birbirleri ile olan muhabbetleri yer yer komik, yer yer ciddi ve hoş muhabbetler. Geri kalan sezonlardaki karakterler de gayet güzel.

3- Tasarımlar
Çok laf etmeye gerek yok. Her bir standin tasarımının özel olduğunu onlara baktığınız an hissediyorsunuz ve bu savaşların tekrar etmesini büyük oranda engelliyor. Karakter tasarımları da görsel olarak hoş.

Kısaca JoJo iyi bir anime. Görsellikten şikayet edenler gördüm ama gayet hoş bence. Kesinlikle underrated bir anime değil ama nefret eden insan sayısı da az değil ve onların argümanlarını genellikle mantıklı bulmuyorum. Haklı argümanlar sunanlar tabii ki de var. Her insan her animeyi beğenecek diye de bir şey yok ama bu anime bence gayet ortalamanın çok üzerinde güzel bir anime.

Anime/Manga ile ilgili ilk yazımdı bu. Umarım okurken zevk almışsınızdır. Bu bir inceleme metni olmadığından çok detaya inmedim.

İlk 3 parttaki görselin nedeni Arakinin koyu Hokuto no Ken hayranı olması. Haliyle çizimler de ona benziyor. Partlar ilerledikçe çizimler güzelleşiyor. Kadın karakter çizimi olarak Kuboyla birlikte en iyi çizer Arakidir benim için.

İzlerken bu ne ya diye başlamıştım ama bir şekilde kendini izlettirmeye devam etmişti. Beni asıl hikayenin içine çeken kısım josukenin olduğu sezondu ondan sonra zaten giornonun efsane sezonu vardı ama joleyn çok tatmin etmedi.

Benim adım yoshikage kira ben 33 yıllar eskisiyim benim evim kuzey doğu senksiyonun içindenim morhionum nerede tüm villalar ve ben değilim evli ben çalışıyorum olarak bir eleman için kamiyor mağazaları ve ben ev alıyorum her gün tarafından 8 peme indi en sonunda ben içmiyorum sıgara ve ama ben öğğmm bazen içiyorum ben içindeyim yatağın tarafından 11 peme ve yapıyorum elimden alıyorum 8 saatlerin uykusu hayır fark etmez ne sonra elde etmektenin ılık sütü ve yapıyorum biubu hakkında 20 dakikalık hüğkük(öksürme efekti) genişletmeleri önce gitmek yatak ve ben genelde ekmek... Ehh hayır problemler uyuyorum kadar sabaha sadece beğenmek bebek ben uyanıyorum yukarı dışarıya hiç yorgunluk ya da stres içinde sabahan ben söyledi buradaydı hayır sorunlarda benim son teftişimde.

İlk 3 parttaki görselin nedeni Arakinin koyu Hokuto no Ken hayranı olması. Haliyle çizimler de ona benziyor. Partlar ilerledikçe çizimler güzelleşiyor. Kadın karakter çizimi olarak Kuboyla birlikte en iyi çizer Arakidir benim için.

Hocam ilk 3 partın görselliği gayet iyi bence. Çizimlerin her bir partta daha güzel olduğuna katılıyorum.

İzlerken bu ne ya diye başlamıştım ama bir şekilde kendini izlettirmeye devam etmişti. Beni asıl hikayenin içine çeken kısım josukenin olduğu sezondu ondan sonra zaten giornonun efsane sezonu vardı ama joleyn çok tatmin etmedi.

6. sezon gördüğüm kadarıyla en nefret edilen sezon. Ben izlemedim ama 6. sezona gelince muhtemelen 7. sezonu düşünerek (part 7) izleyeceğim. Fanların en çok sevdiği sezon ki konusu da çok ilgimi çekiyor. Keşke resmi olarak Türkçe'ye çevrilmiş mangası satılsa.

Hocam ilk 3 partın görselliği gayet iyi bence. Çizimlerin her bir partta daha güzel olduğuna katılıyorum.

6. sezon gördüğüm kadarıyla en nefret edilen sezon. Ben izlemedim ama 6. sezona gelince muhtemelen 7. sezonu düşünerek (part 7) izleyeceğim. Fanların en çok sevdiği sezon ki konusu da çok ilgimi çekiyor. Keşke resmi olarak Türkçe'ye çevrilmiş mangası satılsa.
Çoğu kişinin izlememe sebebi o ama, bu ne biçin görsel tasarım diye. Ben mangadan gittim ağırlıklı olarak o ayrı da. Bir çok kişi ilk 3 parttaki karakter çizimleri vsden dolayı başlamıyo seriye.

Manga konusunda jojonun sanırım bir tek part 7 tamamen Türkçeye çevrildi. Onun dışındakiler hep yarımdı. Varsa bir de part 1 vardır çünkü o kısa sadece 45 bölüm.

Çoğu kişinin izlememe sebebi o ama, bu ne biçin görsel tasarım diye. Ben mangadan gittim ağırlıklı olarak o ayrı da. Birçok kişi ilk 3 parttaki karakter çizimleri vsden dolayı başlamıyor seriye.

Son zamanlarda anime izleyicilerin hep Tokyo Ghoul, AOT izleyip "Ben animeciyim." diyen tipler olduğunu düşünürsek neden çizimlerin onların hoşuna gitmediği anlaşılıyor. Çizimler de diğer animelere göre çok garip. Çoğu animede karakterleri çekici kılmak için yüz hatları çizilmez ya da az çizilir fakat JoJo'da karakterlerin yüz hatları belirgin ki hoşuma gidiyor bu durum. JoJo çizimleri kesinlikle güzel ama şu Tokyo Ghoul ve AOT izleyip animeci olan kitle beğenmiyor işte.

Yeni konular

Geri
Yukarı