Joker Hakkındaki Düşünceleriniz

Şarkıları bana hitap etmiyor, Türkçe rap/ hip-hop dinlemekten bezdim artık.
Ben, Ghostemane, Kill Ebola ve Bruude gibi kişilerin yaptığı sert tonları sahip olan müzikleri seviyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Kültürü savunmaya çalışırken insanların kullandığı maddelere, içtiklerine, kliplerde oynayan hatunlara laf atarken, idol olarak gördüğü isimler Eminem, Wu-Tang vs. zamanında sanırım Burry'nin de dediği gibi oturup çay içiyorlardı. Rap kültürü deyip kültürü en çok sömüren isimlerden biri olduğunu düşünüyorum. Eğer rap kültürünü bu kadar düşünüyorsa zamanında neden O Ses Türkiye gibi popçuların bulunduğu programlara katıldı. Ülkemizde her yerde olduğu gibi Türkçe Rapte de insanlar pastanın büyümesini istemiyor. Halbuki her bir isim piyasaya girdiğinde, pasta bölünmenin yanı sıra büyüyor. İyi bir MC olabilir ama girdiği gereksiz polemikler onu asla 1 numara yapamayacak.

Her kimse tanımam etmem. Muhtemelen de zeki biri değil.
Joker adı ile müzik yapan zilyon tane adam / grup var. O ismin telifini asla alamaz. Resmi yayınladığı / yayınlayacağı bütün eserler çöpe gider.

2003'lerde demo kaydedip 2006 da albüm yaptı ve dissleri kalemi ile çözdü hep gidip massaka gibi kafes dövüşüne çağırmadı.

2003 eski sayılıyor ve bu isme daha önce kimsenin sahip olmadığını sanıyorsan dünyadan pek haberin yok. Böyle devam et.
80'lerde olan Megadeth.
CF85B97E-9460-4B26-8ADB-BCD1008CC33F.jpeg

Dinleyeceğim biri değil, eğer eleştri yapmak istiyorlarsa Thrash Metal ya da alternatiflerini yapsınlar (Manga gibi alternatif yapılabilir mesela), sadece bir kalıp üzerine hızlı hızlı konuşmak müzik değildir.
Joker hakkında değil, bütün Türkçe RAP camiası için konuşuyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı