Joker'e Dublaj Gelir mi?

• Konuyu başlatan Sanch
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 21
  • Görüntüleme 8B
Bu gün sinemaya Joker i izlemeye gittim ve hayatimda ilk kez sinemada altyazılı film izledim. Kesin görüşüm şudur ; dublaj ne kadar iyi olursa olsun gerçek seslerin duygusunu veremez. Bence bir filmi hem dublajlı hem de altyazılı izlemek lazım.

Arkadaşlar alt yazı konusunda size katılıyorum fakat ben doğuştan bir gözü görmeyen biriyim.Bu durum beni film izlerken çok zorluyor doğal olarak.Malum sinema perdeleri televizyon veya pc gibi küçük olmadığı için gerçekten takip edemiyorum.Çok üzüyor beni ama gerçeklerim beni mecburiyete itiyor.Dublaj kesin gelir mi gelicekse ne kadar sürer tahminde bulanabilecek arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim.

Gelmeyeceğini sanmıyorum. Bu kadar büyük bir yapıma dublaj yapmamak kötü bir seçim olur.

Gelir elbet. Bunun gibi bir durum The Amazing Spider Man 2'de de yaşanmıştı. Yaşadığım şehirdeki sinemalara altyazılı olarak gelmişti sadece. Sonra dublajı çıkmıştı.

Altyazılı izlemeye çekinenler için bir not bırakayım: Filmde çok fazla ve uzun diyalog olmadığı için altyazılı olmasının fazla sorun olacağını sanmıyorum. Altyazılı şekilde gidip izlemenizi tavsiye ederim.

Ayrıca Joaquin Phoenix filmde değil de tiyatro sahnesinde oynuyor gibi bir performans sergilemiş. Onun sesini ve tonlamalarını kaçırmayın derim. 🤡

Altyazılı izlemeye çekinenler için bir not bırakayım: Filmde çok fazla ve uzun diyalog olmadığı için altyazılı olmasının fazla sorun olacağını sanmıyorum. Altyazılı şekilde gidip izlemenizi tavsiye ederim.

Ayrıca Joaquin Phoenix filmde değil de tiyatro sahnesinde oynuyor gibi bir performans sergilemiş. Onun sesini ve tonlamalarını kaçırmayın derim. 🤡

Ah hocam yaşım tutmuyor, sinemada izleyemiyorum. İki sinemada denedim olmadı, ebeveyn ile denedim olmadı. İnternet'e düştü ancak kaliteli değil. Kaliteli olarak İnternet'e düşerse izleyeceğim. Keşke monitörüm kaliteli olsa. 1280x1024 izlemek zorundayım.
Gelir elbet. Bunun gibi bir durum The Amazing Spider Man 2'de de yaşanmıştı. Yaşadığım şehirdeki sinemalara altyazılı olarak gelmişti sadece. Sonra dublajı çıkmıştı.
Kusura bakmayın hocam "dublaj gitmez." demişsiniz, ben gelmez diye okudum. Benim hatam.

İlk kez sinema girişinde yaş kontrolü yapıldığını gördüm ben de bu filmle birlikte. Birkaç kişiyi salona almadılar. Büyük ihtimalle yapımcı veya dağıtımcı şirket bu konuda biraz hassas davranmak istemiş. Salonlara bu konuda talimat vermiş olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı