Joystick analog sorunu

sarp akay

Hectopat
Daha fazla  
Bir oyun indirdim bilgisayarda, fakat oyunu klavyeden oynamak zor, ben de joystick ile oynayayım dedim fakat joystickde de sorun var, sorun ise şu; sağ analoğu indirdiğimde yandaki tuşların özelliklerini kullanıyor mesela sağ analog da oyunda kameranı kontrol edersin etrafına bakarsın fakat bakmıyor örneğin sağa çevirdiğim zaman sağa dönmesi lazım kameranın fakat dönmüyor, onun yerine yuvarlak tuşunu çalıştıyor. Aşağıya indirdiğimde aşağıya bakması lazım fakat çarpıyı çalıştırıyor ve ayrıca sol analogdaki oklar da sol analoğun işini yapıyor normalde sol analogda üst ok tuşuna bastığımda atıyorum silah değiştiriyor fakat bunu yapmıyor sol analoğun özelliğini kullanıyor oynadığımız karakteri oynatıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tuş atamasını kontrol edin.Eğer bir sıkıntı görmediyseniz anakartında ya da başka bir kısımda donanım sorunu vardır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunu buldum faydalı olabilir ama tam içeriğine bakmadım üşendim ondan dolayı özür dilerim hocam.

Tuş atamasını kontrol edin. Eğer bir sıkıntı görmediyseniz anakartında ya da başka bir kısımda donanım sorunu vardır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunu buldum faydalı olabilir ama tam içeriğine bakmadım üşendim ondan dolayı özür dilerim hocam.

Yardımın için teşekkürler fakat bu programları da denedim tuş ataması yaparken sağ analoğu yukarı bakma olarak ayarlıyorum fakat üçgen de aynı şey oluyor.

Çakma kullanmayın.Kullanıyorsan da bunların olacağını bilmen lazım.
Her şeyin gerçeğini kullan. Ben Fortnite oynuyordum çakma gamepad almıştım hassasiyeti çok yavaştı(benim için çok önemli çünkü Fortnite'ta
Önemli.)Sıkıntı çıkarır yani.

Çakma kullanmayın. Kullanıyorsan da bunların olacağını bilmen lazım.
Her şeyin gerçeğini kullan. Ben Fortnite oynuyordum çakma gamepad almıştım hassasiyeti çok yavaştı(benim için çok önemli çünkü Fortnite'ta
Önemli.)Sıkıntı çıkarır yani.

Geri
Yukarı