JPG dosyalarının küçük resimleri düzgün fakat kendileri bozuk

kerb

Kilopat
Makaleler
1
Hepsinin küçük resimleri bozuk fakat bir çoğunu açtığımda bu şekilde çıkıyor. Bu durumu düzeltmenin bi yolu var mıdır? Photoshop üzerinden falan da açtım farklı yerlere de yükledim yine aynı bu şekilde yükleniyor.

068.JPG

Küçük resmi ise bu şekilde düzgün.
1656153629511.png

Son düzenleme:
Hepsinin küçük resimleri bozuk fakat birçoğunu açtığımda bu şekilde çıkıyor. Bu durumu düzeltmenin bir yolu var mıdır? Photoshop üzerinden falan da açtım farklı yerlere de yükledim yine aynı bu şekilde yükleniyor.

Eki Görüntüle 1431067

Küçük resmi ise bu şekilde düzgün.
Eki Görüntüle 1431085

Bu resimler bir yerden kurtarıldı mı çünkü ne kadar küçük olarak net gözükse de kurtarılan resimler tam olarak aynı kalite de gözükmez.

Bozuk dosyalarımın çoğu zamanında kullandığım Nikon E4100 fotoğraf makinemden. Herhangi bir yerden gelme dosyalar değil. Direkt zamanında SD karttan bilgisayara çekip bir flash diske yedeklemiştim.

TIFF ya da BMP kaydettiğimde de aynı sorun devam ediyor.

Bozuk dosyalarımın çoğu zamanında kullandığım Nikon E4100 fotoğraf makinemden. Herhangi bir yerden gelme dosyalar değil. Direkt zamanında SD karttan bilgisayara çekip bir flash diske yedeklemiştim.

TIFF'ya da BMP kaydettiğimde de aynı sorun devam ediyor.

O zaman makineden PC geçerken kopyalarken tam doğru kopyalamadı ondan dolayı resim de deformasyon yarattı. Bu SD kart hala duruyorsa resim kurtarma programından belki kurtarabilirsin. O zaman bir ihtimal düzgün yüklenir.

Yeni konular

Geri
Yukarı