K-9 köpek sahiplenme

dikkatet3806

Centipat
Makaleler
2
Öncelikle arkadaşlar kendine güvenme falan bana ders vermeyin. Bu köpeği yavru almak istiyorum. Sahiplenme yerleri var mı? Orijnal mi kırma mı? Ben orijinal istiyorum. Büyütüp eğitime verdireceğim. Bana bu köpek ile bilgi verir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
K-9 köpeklerinin ırkı büyük çoğunlukla Alman Kurdu'dur. Sahiplenme olarak safkan ırkını bulmak barınaklarda zor. Alman kurtları sahiplenicidir. Aynı zamanda eğitimi en kolay köpeklerden biridir. Koku alması ve hisleri kuvvetlidir. Yabancılara sıcakkanlı değildir sezgilerine göre davranır. Eğer askeri/polis eğitimli ise sezgileri köreltilmiş olur genellikle. Eğitimine uygun davranır. Yavru safkan istiyorsanız pet shoplardan bulabilirsiniz. Düşükte olsa barınaklardan bulabilirsiniz veya köpek sahiplendirme sitelerinden yavru edinebilirsiniz.

K-9 köpeklerinin ırkı büyük çoğunlukla Alman Kurdu'dur. Sahiplenme olarak safkan ırkını bulmak barınaklarda zor. Alman kurtları sahiplenicidir. Aynı zamanda eğitimi en kolay köpeklerden biridir. Koku alması ve hisleri kuvvetlidir. Yabancılara sıcakkanlı değildir sezgilerine göre davranır. Eğer askeri/polis eğitimli ise sezgileri köreltilmiş olur genellikle. Eğitimine uygun davranır. Yavru safkan istiyorsanız pet shoplardan bulabilirsiniz. Düşükte olsa barınaklardan bulabilirsiniz veya köpek sahiplendirme sitelerinden yavru edinebilirsiniz.
Öncelikle yorum için teşekkürler. Orjinal k-9 istiyorum. Yavru olur eğitim yaşına gelir. 3 aylıkken eğitilebilir diye biliyorum. Köpeği ilk aldığında ne yapılır ? Bilgi verirseniz sevinirim.

Öncelikle yorum için teşekkürler. Orjinal k-9 istiyorum. Yavru olur eğitim yaşına gelir. 3 aylıkken eğitilebilir diye biliyorum. Köpeği ilk aldığında ne yapılır ? Bilgi verirseniz sevinirim.
K-9 demek polis eğitimi almış köpek demek. Onları sahiplenemez yada satın alamazsınız. Onlar özel olarak eğitilir. Ama aynı ırka mensup köpeği alabilirsiniz. Köpeği almadan önce mamasını, oyuncaklarını, bakım kitlerini araştırıp bütçenizi belirlemelisiniz. Daha sonra köpeği aldıysanız ilk iş veterinere götürüp aşı takvimi, muayene takvimi ve bakım periyodunu oluşturmalısınız. Karma aşılar, parazit aşılar vs. hakkında veteriner gerekli bilgiyi verir. Köpeği eğitmeye başlamak aslında doğduğundan itibaren başlar. Koruma köpeğimi yoksa sosyal köpek mi olacağını önce siz sonra eğitmeni belirleyecek. Siz köpeği diğer aile üyeleri ile kaynaştırırsanız köpek sosyal olur. Ama köpeğe liderin siz olduğunu belirtip diğer kişilere agresifleştirirseniz koruma köpeği olur ki Alman Kurtları en çok bu yönüyle kullanılır. Köpeğin ırk özelliklerini bastırmaya çalışmayın ve her zaman ondan üstün olup emirleri sizin verdiğinizi hatırlatın. Yanlış bir şey yaptığı zaman ses tonunuz ve hareketleriniz ile belli edin. Daha detaylı eğitim için bir eğitmenle iletişime geçmeniz gerekiyor. O size gerekli eğitim hakkında bilgi verir. Ben Husky ve Golden besledim. Kendim eğittim. Temel komutları anlıyordu. Otur, kalk, yat, yeme, ye, getir, zıpla, bekle vs. gibi komutları öğretmiştim. Hemen hemen çoğu eğitim iş=ödül mantığında olur. Yaptığı şey istediğiniz şey ise çok seveceği bir ödül maması verirsiniz. Hatalıysa tekrar edersiniz başarıya ulaşana kadar.

Sezgilerini nasil kendim koreltebilirim. Evde eğitim veriyorum. Eğitim konusunda onerebilceginiz youtube derd kanalı var mi? K9 cinsinde yani polis köpeği cininde yetiştirmeye calısıcam. Yardımcı olur musunuz? Bu arada yavru daha.

Geri
Yukarı