Kaan N2 virüs şüphesi

Orijinal kablosu ile deniyorum PC bağlıyorum dediğiniz gibi USB hata ayıklamayı da yapıyorum ancak PC taktığımda seçenekler gelmiyor başka bir yolu var mı acaba?

Şarj soketinizde bir problem vardır dosya aktarmaya yardımcı olan. Şarj soketini değiştirirseniz problem ortadan kalkar.

Orijinal kablosu ile deniyorum PC bağlıyorum dediğiniz gibi USB hata ayıklamayı da yapıyorum ancak PC taktığımda seçenekler gelmiyor başka bir yolu var mı acaba?

Şarj soketinizde bir problem vardır dosya aktarmaya yardımcı olan. Şarj soketini değiştirirseniz problem ortadan kalkar.

Merhaba,

Kaan N2 cihazınıza bağlanmak, ROM atmak, IMEI'sini değiştirmek (rom attıktan sonra IMEI'si silinebilir, benimkisi silindi) ve bağlanıp gereksiz programları kaldırmak için tüm her şeyi tek bir klasör altına topladım. Mega'dan indirebilirsiniz.

1. driverları'ı yükleyin.
2. ADB'yi çalışır duruma getirin.
3. ROM yükleyin.
4. telefonu aktive edin, gereksiz programları silin.
5. IMEI düzeltin.
6. wipe cache + dalvik cache yapın.

Dosya içerisindeki açıklama dosyalarını okursunuz diye varsayıyorum. Tüm bu adımları tek tek video olarak çekmem mümkün değil, YouTube üzerinden birçok anlatım mevcut zaten. Ben tüm bu adımları kendi cihazımda kullandım ve memnun kaldım. İlla video isteyenler benimle iletişime geçsinler ya gelip evime misafir olurlar beraber video çekeriz, ya da beni misafir ederler yine beraber video çekeriz. Video çekim, edit, yükleme vs. gibi işlemleri ile uğraşabilecek birileri olursa iyi olur.

Benim işletim sistemim Windows 10 20H2 64 Bit, ama sizin işletim sisteminizin ne olduğu önemli değil, tüm driverlar dosyalar mevcut. Windows 7 kullanıcıları daha rahat edecektir kurarken, uğraşırken.

Not:
* Bu işlemler için Windows'unuzun sürücü doğrulamasını kapatmanız gerekecek, anti virüsünüzü kapatmanız gerekebilir. Tüm işlemler bittikten sonra eski haline geri getirebilirsiniz tabii ki.
* Telefonunuz her zaman tam şarj durumunda iken bu işlemlere başlayın.
* Telefonunuzdaki Google hesabı yanında IMEI bilgilerini not aldığınızdan emin olun.

İyi çalışmalar,

Merhaba,

Kaan N2 cihazınıza bağlanmak, ROM atmak, IMEI'sini değiştirmek (rom attıktan sonra IMEI'si silinebilir, benimkisi silindi) ve bağlanıp gereksiz programları kaldırmak için tüm her şeyi tek bir klasör altına topladım. Mega'dan indirebilirsiniz.

1. driverları'ı yükleyin.
2. ADB'yi çalışır duruma getirin.
3. ROM yükleyin.
4. telefonu aktive edin, gereksiz programları silin.
5. IMEI düzeltin.
6. wipe cache + dalvik cache yapın.

Dosya içerisindeki açıklama dosyalarını okursunuz diye varsayıyorum. Tüm bu adımları tek tek video olarak çekmem mümkün değil, YouTube üzerinden birçok anlatım mevcut zaten. Ben tüm bu adımları kendi cihazımda kullandım ve memnun kaldım. İlla video isteyenler benimle iletişime geçsinler ya gelip evime misafir olurlar beraber video çekeriz, ya da beni misafir ederler yine beraber video çekeriz. Video çekim, edit, yükleme vs. gibi işlemleri ile uğraşabilecek birileri olursa iyi olur.

Benim işletim sistemim Windows 10 20H2 64 Bit, ama sizin işletim sisteminizin ne olduğu önemli değil, tüm driverlar dosyalar mevcut. Windows 7 kullanıcıları daha rahat edecektir kurarken, uğraşırken.

Not:
* Bu işlemler için Windows'unuzun sürücü doğrulamasını kapatmanız gerekecek, anti virüsünüzü kapatmanız gerekebilir. Tüm işlemler bittikten sonra eski haline geri getirebilirsiniz tabii ki.
* Telefonunuz her zaman tam şarj durumunda iken bu işlemlere başlayın.
* Telefonunuzdaki Google hesabı yanında IMEI bilgilerini not aldığınızdan emin olun.

İyi çalışmalar,

Verdiğiniz dosyayı indirdiğimde bütün gerekli olanları içerisinde bulacak mıyım? Yani ADP, USB Drivers vs. programları.

Verdiğiniz dosyayı indirdiğimde bütün gerekli olanları içerisinde bulacak mıyım? Yani ADP, USB Drivers vs. programları.
Dosya içerisinde bulunanlar,

> Driverlar (Mediatek + Android)
> Kaan N2 ROM (Official)
> SPFlash Tool
> ModemMeta (MauiMeta v10)
> Platform-Tools (Android ADB, Fastboot)
> Kaldırılması gereken program listesi.txt

İşlemleri yapmak için gerekli olan herşey mevcut. Kendi telefonuma işlemleri adım adım yaptım, uyguladım. Çalışan düzgün versiyonlar.

ADB baglantısı yaptım komutu yazınca hızlı şekilde dos ekranında bir şeyler yazıyor ama işlemim gerçekleşip gerçekleşmedini göremiyorum success diye yazmıyor.
adb shell komutundan sonra cıkan cmd ekranına komuntları devam etmek gerekiyo yoksa yazdın komut ilk ekranda çırrrt geçiveriyo succc yazısı yazsa bile görünmüyo
önemli olan imei düzelttikden sonra tekrar eski sorunlar geri gelcekmi gelmicekmi bazı sitelerde imei düzelttikten sonra telefon gene aynı oluyo demişler tlf bence içini açın çöpe atman kurcalan elektronik beceriniz arttırın demişler yani nazikce çöp demiş

Merhaba,

Bu işlemleri yaptıktan sonra telefon hızlanıp uçmuyor tabiki, ama otomatik olarak virüslü yazılım, çeşitli yazılımları kurmayı bırakıyor ve ayrıca pil süresi uzuyor.

Telefon idare eder, sonuçta kaç yıllık, giriş seviyesi bir telefon. Ben ikinci telefon olarak kullanıyorum.

Komutları sıra sıra girmen lazım, toplu halde girebilirsin dediğim bölüm sadece kaldırma komutlarının olduğu bölüm, orasıda zaman alıyor öyle hızlıca geçmiyor. Kaldı ki, sen komut satırından platform-tools (adb 'nin olduğu klasör)'a kadar gittikten sonra "adb devices" yazdıktan sonra hemen altında bağlı telefonunu görmen lazım, telefonun ekranında izin için ibarede gözükecektir.

İyi çalışmalar.

arkadaşlar adb komutları ile yorumlarda yazan uygulamaları sildim ve 3 gündür telefonu aktif, sorunsuz şekilde kullanıyorum. rom vs atmadım sadece fabrika ayarlarına döndüm adb ile hemen uygulamaları sildim telefonu internete hiç bağlamadan şuan sorunsuz maşallah

Geri
Yukarı