Kabloları nasıl saklanır?

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba ay başında yeni bir PSU alıyorum Full modüler olarak ve eskisinden kurtulacağım tek isteğim kasamın içinin biraz daha toplu ve düzgün görünmesi bunu nasıl sağliyabilirim?
Not: Tozlara aldanmayın ay başında zaten her şeyi temizleyeceğim
20200623_172751.jpg
20200623_172902.jpg

Son düzenleme:
Merhaba ay başında yeni bir PSU alıyorum Full modüler olarak ve eskisinden kurtulacağım tek isteğim kasamın içinin biraz daha toplu ve düzgün görünmesi bunu nasıl sağliyabilirim?
Not: Tozlara aldanmayın ay başında zaten her şeyi temizleye.

Eki Görüntüle 598810

Ceğim.

O nasıl montaj 8 pin anakart kablosu ekran kartı üzerinden geçiyor tövbe estağfurullah.
Düzenlemek için arkalarında boşluk var oradan geçirin.

O nasıl montaj 8 pin anakart kablosu ekran kartı üzerinden geçiyor tövbe estağfurullah.
Düzenlemek için arkalarında boşluk var oradan geçirin.
bu sefer tam fotoğraf attım bakarmısınız. Onu ordan geçirme sebebim de kabloyu başka geçiricek yer bulamadım açıkçası su soğutma yüzünden

Öncelikle ekran kartı güç kablosu aşağıdan gelsin
Anakart güç kablosu hemen yanındaki boşluktan çıksın.
İşlemci için takılan güç kablosu ise sol üstte boşluk varsa oradan arkaya dolansın.
Anakarta takılı olan chasis fan kablolarını da sol üstten arka tarafa gönderin.
kasa tuşları, jak usb girişi kablolarını aşağıdan ekran kartı güç kablosu gelen yerden geçirmeye çalışın tabi o kadar uzunsa. (bende öyle)
HDD SSD bağlantısı sağ alttan getirin.

Benim kablolamam pek iyi olmasa da idare eder. Sadece yeni aldığım Fanların kontrolcüsünü nereye koyacağımı bilemediğim için aşağısı biraz karmaşık durdu ama anakart ve çevresi gayet güzel olduğunu düşünüyorum.
0a8e680f-98f7-424f-844e-41b9ac43a042.jpg

8 pinli CPU güç kablosunu anakartın arka yüzünden dolaştırıp üssten çıkartın.
24 pinlik anakart güç ve sata kablosunu bir üst boşluktan çıkartın.
Egzoz fanın molex bağlantısını CPU kablosunu geçireceğiniz bölümden geçirip kasanın arka bölümünde yapın.
Sıvı soğutmanın fan ve pompasının kablolarını kelepçeleyin.
HD Audio kablosunu tam altındaki boşluktan çıkartın.
6 pinli GPU güç kablosunu tam altındaki boşluktan çıkartın.
Bütün işlemler bittikten sonra kasanın arka bölümünden ön kısma giden kabloları hafifçe çekin ki önde fazla kablo kalmasın.
Son olarak da arkada bütün kabloları düzenli bir biçimde kelepçeleyin.
(Bu işlemleri gerçekleştirmek için anakartın sökülmesi şart. Dikkatli olmakta fayda var.)

8 pinli CPU güç kablosunu anakartın arka yüzünden dolaştırıp üssten çıkartın.
24 pinlik anakart güç ve sata kablosunu bir üst boşluktan çıkartın.
Egzoz fanın molex bağlantısını CPU kablosunu geçireceğiniz bölümden geçirip kasanın arka bölümünde yapın.
Sıvı soğutmanın fan ve pompasının kablolarını kelepçeleyin.
HD Audio kablosunu tam altındaki boşluktan çıkartın.
6 pinli GPU güç kablosunu tam altındaki boşluktan çıkartın.
Bütün işlemler bittikten sonra kasanın arka bölümünden ön kısma giden kabloları hafifçe çekin ki önde fazla kablo kalmasın.
Son olarak da arkada bütün kabloları düzenli bir biçimde kelepçeleyin.
(Bu işlemleri gerçekleştirmek için anakartın sökülmesi şart. Dikkatli olmakta fayda var.)
Teşekkürler denicem hepsini adım adım

Düzenli kablolama için modüler PSU şart değil. Kabloları nereden geçireceğinizi bilirseniz ve kasanız da kablolama için imkan tanıyorsa zor bir iş değil aslında minimum kablo görünümü elde etmek.

Benim kasa bu halde. Rahatsız edici bir kablo görüntüsü yok.

23 (1).jpeg 45.jpeg

Düzenli kablolama için modüler PSU şart değil. Kabloları nereden geçireceğinizi bilirseniz ve kasanız da kablolama için imkan tanıyorsa zor bir iş değil aslında minimum kablo görünümü elde etmek.

Benim kasa bu halde. Rahatsız edici bir kablo görüntüsü yok.

Eki Görüntüle 598898 Eki Görüntüle 598900
Modüler PSU yu sırf bu yüzden almıyorum aslında benim kullandığım mevcut PSU 500W everest in bir PSU su ve yaklaşık 7 sene oldu herşeyimi değiştirdim birtek bu kaldı açıkçası ilerleyen zamanlarda da tekrardan ekran kartı upgrade i yapmayı düşündüğüm için yine beni uzun süreler götürücek ve işime gelicek bir PSU almak istedim tamamen bundan dolayı. Güzelmiş bu arada beğendim sanırım bütün sistemi ve anakartı sökmem gerekicek benimde bunu yapmam için

Geri
Yukarı