Kablolu İnternet Bağlantı Sorunu

Kadirr22

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Sıkıntım şöyle, bilgisayar 1 hafta önce elime geçti, kablolu internet bağladım sıkıntı yoktu. Bir daha iki gün önceye kadar açamadım. İki gün önce açtığımda da internette bir sıkıntı yoktu, fakat benim Laptop'umdan yeni bilgisayara veri aktarmam gerekiyordu ve başka bir internet kablosunu her iki bilgisayara takarak verileri aktardım. Bunu bir hafta öncesinde de yapmıştım fakat işim bittikten sonra internet kablosunu tekrar taktığımda sıkıntı çıkarmamıştı internet. Sonra internet kablosunu PC'ye geri bağladım fakat sürekli bir interneti algıladı(tanımlanmadı hatası vererek), bir algılamadı(yarım saniye içinde devamlı aynı döngü gerçekleşiyor). Yaklaşık yarım saat sonra ise algıladı ve öylece kaldı ama 'tanımlanmadı'(sarı levha) olarak kaldı, ta ki bilgisayarı kapatana kadar. Tabi ben bu arada neler neler yapmadım. İnternetten araştırdım Microsoft'un kendi sitesinde bir uzmanın çözüm önerisi olan Komut İstemi'ne yönetici olarak girip flushdns gibi 10 tane komut yazıp PC'yi yeniden başlattım, hem modemden hem PC'den internet kablosunu söküp tekrar defalarca taktım, modemi kapatıp açtım, yarım gün sonra tekrar denedim hep aynı şeyler oldu.(Tabi DNS ve IP adresleri otomatik tanımlı ve bu anlamda PC'de hiç bir şey yüklü değil). Bugün tekrar açtım yine aynı döngü sonrasında yine 'tanımlanmadı!' hatası! En sonunda akrabamdan bir wifi adaptörü aldım şimdi onunla bağlanıyorum. Bu sıkıntıyı nasıl çözebilirim? Bu arada modemde bir sıkıntı yok telefondan vs. sorunsuz giriyorum, şu anda da wifi adaptöründen yazıyorum bu yazıyı. Sorun, denediklerim bunlar. Şunu da atlamayın, bu işlemi geçen hafta da yapmıştım ama geri internet kablosunu taktığımda hiç bir sıkıntı yoktu. Ayrıca bir de şunu belirtmeliyim, iki gün önce driver cd'leri aracılığıyla yüklediğim programları sildim, ikisi monitörle ilgiliydi, birisi de 'ASUS ürün kaydı' adlı bir programdı, gereksiz görüp sildim. Bunları sildiğimde internet kablosu iki PC arasında takılıydı. Sonrasında olanlar malum. Sizce Anakart Driver'ini yeniden yüklesem düzelir mi? Ki onunla alakası olduğunu hiç sanmıyorum. Sayın @Ali Güngör, Sayın @Recep Baltaş ve diğer moderatörler, yardımınıza ihtiyacım var. Şu bilgisayara o kadar para harcadım bir gün yüzü göremedim.

Evet hala cevap bekliyorum arkadaşlar ve sayın moderatörler.

Sorununuzu keşke yazarken keşke biraz daha özen gösterseydiniz, en azından paragraflara ayırsanız daha iyi olurdu. Çünkü konuya giren kullanıcılar yardım etme isteğiyle giriyor ama uzun mesajı görünce hevesleri kaçıyor, okumadan geçip gidiyorlar.

Çözüm olarak; aygıt yöneticisini açıp ethernet sürücünüzü yazılımı kaldırmadan kaldırın, sonrasında bilgisayarınızı yeniden başlatın ve tekrar açtığınızda yine aygıt yöneticisini açarak "Donanım değişikliklerini tara" seçeneğine tıklayın. Bu şekilde belki sonuca ulaşabilirsiniz, ulaşamazsanız tekrar aynı işlemi yapın ve bu sefer yazılımı da kaldırın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı