Kablolu internet neden 5 GHz'e bağlanmıyor?

517582

Femtopat
Daha fazla  
Ugreen CAT6a Slim Ethernet kablosu aldım bağladım diğer kablolara göre daha pahalı ve iyi gözüküyor ve öneriliyor.
Baktım ki internet yerinde fiber 2.4GHz yazıyor. Ben telefondan 5 GHz'e bağlanabilirken neden kablolum gidip 5 GHz'e bağlanmadı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ugreen CAT6a Slim Ethernet kablosu aldım bağladım diğer kablolara göre daha pahalı ve iyi gözüküyor ve öneriliyor.
Baktım ki internet yerinde fiber 2.4GHz yazıyor. Ben telefondan 5 GHz'e bağlanabilirken neden kablolum gidip 5 GHz'e bağlanmadı?
5GHZ dediğin şey modemden çıkan bir değer wifi olarak. Bir frekans türü. Kabloluda bu tarz bir durum yaşanmaz. Kablon dediğin gibi iyi bir marka ise wifidan alabileceğin değerden daha iyi performans alırsın zaten.
Yani 5GHZ Wifi 802.11 AC standartını kullanırken, 802.11 a/b gibi standartlar kullanmıyor. Bu frekans olayı ise 5GHZ'in diğer teknolojik aletlerde genellikle kullanılmaması. Bu sayede sinyal güçlü ve verimli geliyor fakat 2.4 GHZ'de bu durum yok. Kablolu ise direkt interneti bilgisayara getirdiğinden en iyi performansı alırsın.

Cevaplar için teşekkürler anladığım kadarı ile 5 Ghz wifi sinyali ile yayılıp en iyi hızı verirken kablolu da zaten böyle bir durum yoktur ve kablolu en iyi değeri kendi başına alır teşekkürler

Geri
Yukarı