Kablolu internet vs Wi-Fi

Paul Walker

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Şu an Wi-Fi kullanıyorum internet çekmiyor öyle bir cekmiyor ki Twitch'de videoyu 160p açsam bile donuyor. Kabloya geçsem düzelir mi? Ve oyunlarda pingim çok fazla oluyor ve dalgalanıyor bir fazla biraz oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternetiniz ADSL mi VDSL mi? Eğer VDSL ise bina içindeki kabloların VDSL için yeterli olup olmadığını bir elektrikçiye kontrol ettirin. Desibel ölçüm cihazı olan bir elektrikçi olmalı.

Kullandığım modemin teknolojisi 2.4GHz ve aldırdığım yeni laptopun ise Wi-Fi 6 destekliyor doğal olarak çok fazla internette beklememe yaşamamak için kablo kullanıyorum Online oyunlarda alacağım ping değeri en az %10-25 arası fark ettiriyor.

İnternetiniz ADSL mi VDSL mi? Eğer VDSL ise bina içindeki kabloların VDSL için yeterli olup olmadığını bir elektrikçiye kontrol ettirin. Desibel ölçüm cihazı olan bir elektrikçi olmalı.

VDSL limi nasıl ogrenecegim?
Hocam önüme bir şey sunuyorsunuz yardım edin bari.

Son düzenleme:
VDSL limi nasıl ogrenecegim?
Hocam önüme bir şey sunuyorsunuz yardım edin bari.

Müşteri temsilcisiyle konuşup öğrenebilirsin. Eğer ADSL ise altyapı ve modem VDSL destekliyorsa VDSL'e geçmelisin. VDSL ADSL'den download olarak 5 kat upload olarak 10 kat daha hızlıdır. Altyapının VDSL destekleyip desteklemediğini de müşteri temsilcisine sorarak veya internette fiber altyapı sorgulama yaparak öğrenebilirsin. Modem'in VDSL destekleyip desteklemediğini öğrenmek için modemin arkadaki model numarasını Google'a yaz özellikleri zaten çıkar.

Yeni konular

Geri
Yukarı