Kablonet 100 Mbit pakettte 6 Mbir hız veriyor

adli bir işlem başlatsam değer mi?

• evet değer

• hayır değmez

• bilmiyorum

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

sabenebee

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben Kablonet kullanıyorum. Hem internet servisleri hem de modemlerinin sinyal kalitesi gerçekten çok kötü. 100 Mbps internet vaat edilmesine rağmen İnternet'im şu anda 6 Mbps'lerde sürünüyor. İlk zamanlarda güzel ve hızlı veriyorlardı ama sonra yavaş yavaş hızını düşürmeye başladılar. Hele hele gece 10'dan sonra falan direkt olarak Mobile geçsek daha iyi oluyor geceleri. Bununla ilgili adli bir işlem başlatırsam çok uğraşır mıyım acaba ya da uğraştığıma değer mi?

Arkadaşlar ben Kablonet kullanıyorum. Hem internet servisleri hem de modemlerinin sinyal kalitesi gerçekten çok kötü. 100 Mbps internet vaat edilmesine rağmen Internet'im şu anda 6 Mbps'lerde sürünüyor. İlk zamanlarda güzel ve hızlı veriyorlardı ama sonra yavaş yavaş hızını düşürmeye başladılar. Hele hele gece 10'dan sonra falan direkt olarak Mobile geçsek daha iyi oluyor geceleri. Bununla ilgili adli bir işlem başlatırsam çok uğraşır mıyım acaba ya da uğraştığıma değer mi?

Kablonet'in paketleri zaten akşam sınırlama yapacak şekilde satılıyor.
Paket detaylarınızı kontrol edin derim tekrar.

Asıl sorun o değil ya sınırlama yapsalar tamam ama internet neredeyse komple kesiliyor.

Hocam paketinizin hızı sınırlama içinde kaça düşürüyor?
6 Mbps bir cihaza bile az gelirken şu dönemde modeme iki cihaz dahi bağlansa internete girmek mümkün olmaz.

Arkadaşlar ben Kablonet kullanıyorum. Hem internet servisleri hem de modemlerinin sinyal kalitesi gerçekten çok kötü. 100 Mbps internet vaat edilmesine rağmen Internet'im şu anda 6 Mbps'lerde sürünüyor. İlk zamanlarda güzel ve hızlı veriyorlardı ama sonra yavaş yavaş hızını düşürmeye başladılar. Hele hele gece 10'dan sonra falan direkt olarak Mobile geçsek daha iyi oluyor geceleri. Bununla ilgili adli bir işlem başlatırsam çok uğraşır mıyım acaba ya da uğraştığıma değer mi?

Kablonet bende 100 Mbps paket kullanıyorum saat 19:00'dan başlayıp saat 00:00 kadar internet hızınız 100'den 25 Mbps düşmesi gerekir çoğu paketleri böyle maalesef saat 00:00 olduğunda tekrar 100 Mbps almanız gerek bunu yapmalarının sebebi ise kesintileri önlemekmiş ben 5 senedir kullanıyorum 1 kere gittiğini görmüşümdür kesilme hiç olmaz ama hız düşmesi berbat TurkNet'e geçmeyi istiyorum ama arkadaşlarımın hep bağlantı sorunları ve birden fazla netleri kesiliyor o yüzden geçemiyorum.

Hocam paketinizin hızı sınırlama içinde kaça düşürüyor?
6 Mbps bir cihaza bile az gelirken şu dönemde modeme iki cihaz dahi bağlansa internete girmek mümkün olmaz.
şöyle göstereyim geceleri ölçmedim hiç ama bundan daha düşük gösterdiğine eminim
normalde 100 almam lazım
birçok yerden hız ölçümünü denedim hepsi de aynı gösteriyor ne yazık ki kendimde fark ediyorum hız düşmesini
resmen işkence çekiyorum şu internet yüzünden modemde kötü olduğu için hiç bir yerden sinyal alamıyor ev dubleks olunca daha bir beter oluyor
Kablonet bende 100 Mbps paket kullanıyorum saat 19:00'dan başlayıp saat 00:00 kadar internet hızınız 100'den 25 Mbps düşmesi gerekir çoğu paketleri böyle maalesef saat 00:00 olduğunda tekrar 100 Mbps almanız gerek bunu yapmalarının sebebi ise kesintileri önlemekmiş ben 5 senedir kullanıyorum 1 kere gittiğini görmüşümdür kesilme hiç olmaz ama hız düşmesi berbat TurkNet'e geçmeyi istiyorum ama arkadaşlarımın hep bağlantı sorunları ve birden fazla netleri kesiliyor o yüzden geçemiyorum.
siz gene iyiymişsiniz 25mbps çok nadir görüyorum ben

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    21,8 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:
Şöyle göstereyim geceleri ölçmedim hiç ama bundan daha düşük gösterdiğine eminim.
Normalde 100 almam lazım.
Birçok yerden hız ölçümünü denedim hepsi de aynı gösteriyor ne yazık ki kendimde fark ediyorum hız düşmesini.
Resmen işkence çekiyorum şu internet yüzünden modemde kötü olduğu için hiçbir yerden sinyal alamıyor ev dubleks olunca daha bir beter oluyor.

Siz gene iyiymişsiniz 25Mbps çok nadir görüyorum ben.

TurkNet'i sorgula derim çoğu yere giga fiber getiriyorlar.
Kblonet in modemleri zaten kronik Wi-Fi sorunu var.
Modemin arayüzüne gelen hızı kontrol edin.

Bir de elinizde var ise bu modeme bir Access Point bağlayarak bu Access Point'in Wi-Fi'si üzerinden internete çıkın ve kontrol edin.

Yıllardır kullanıyorum bir sorun oluşturmadı pek fazla. Oluşturduğunda hemen yardımcı oldular. Destek ekibini çağırın bir baksınlar. Benim paket 100Mbps (30Mbps 19:00/00:00), hep paketteki hızları alıyorum.

Bölge müdürlüğüne gidip konuşun ama ekip amiri ile. Müşteri temsilcisi ile işiniz yok. Muhakkak bir sorun vardır kutuda vs.
TurkNet'i sorgula derim çoğu yere giga fiber getiriyorlar.
Kblonet in modemleri zaten kronik Wi-Fi sorunu var.
Modemin arayüzüne gelen hızı kontrol edin.

Bir de elinizde var ise bu modeme bir Access Point bağlayarak bu Access Point'in Wi-Fi'si üzerinden internete çıkın ve kontrol edin.
Siz mi karar verdiniz kronik sorun olduğuna 😀 Gayet de güzel modem.

Bölge müdürlüğüne gidip konuşun ama ekip amiri ile. Müşteri temsilcisi ile işiniz yok. Muhakkak bir sorun vardır kutuda vs.

Siz mi karar verdiniz kronik sorun olduğuna 😀 gayet de güzel modem.

Ne alakası var hocam.
Sana bu forumda ya da başka forumda Netmaster modemlerin Wi-Fi'si hakkında bin tane şikayet bulabilirim.

Son zamanlarda bu modemi değiştirip daha iyi bir modem verdilerse ona diyecek bir şeyim yok zaten.

Geri
Yukarı