Kablonet 100 Mbps Bağlatıyorum - Ekim 2019

• Konuyu başlatan Mert
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 79
  • Görüntüleme 27B
Öncelikle şu üslubu değiştirelim. Senli benli konuşma iznini kimsenin verdiğini düşünmüyorum. Gerçi ben sizin benim yazdıklarımı okuduğunuzu da düşünmüyorum. Anladığım kadarıyla QoS'tan değil de size Türkçe dersi ile başlamak gerekiyor. Benim boş vaktim fazla yok ama sizin eminim vardır. Boş vakitlerinizde Türkçenizi geliştirmeye çalışın.

Zyxel'in bahsettiğim modelini kullanıyorum, daha yüksek bir meblağ modeme veremezdim. Kaldı ki içinde 4 çekirdekli ARM işlemci var. Alma sebebim de bu. Router sizin için antenden ibaret olabilir. Benim için değil. Çekim gücü de Kablonet'in verdiği tenekeden daha iyi buna emin olabilirsiniz. Kullanmış ve tecrübe etmiş biri olarak söylüyorum, işkembeden sallamak benim adetim değildir sizin aksinize.

Kablonet ile alakalı açılan konuların en az üçte birinden fazlası doğrudan ya da dolaylı Netmaster modemleriyle alakalı problemler. Firmada hisseniz var galiba buradan bunu anlıyorum.

Ha size anlatmışım, ha tuğlaya. Hiçbir farkı yok.
Mert bey merhabalar,
internette netmaster infitiny 401 wifi sorunu diye aratmıştım bir çok kaynağa baktım ama sizin yazılarınızı okuduktan sonra buraya üye oldum. sizin bilginizin daha iyi yardımcı olacağını düşünüyorum.
modemim salonda duruyor, ps4 kablolu bağlı, tv kablosuz bağlı bunlarda sinyal gücü yaşamıyorum fakat salonun dışında kalan kısımlarda sinyal zayıf, geçtiğimiz aylarda wifi repetear tplink re200 aldım(büyük hata), hol kısmına onu taktım ama yinede sinyali taşımakta sorunlar yaşatıyor, bağlantıda kopmalar ve çok düşük seviyelerde sinyal alıyor. kablosuz olarak bağlantılarım diğer odalarda notebook ve telefonlarımız. siz ne önerirsiniz router olarak modemin arkasına (kablolu/kablosuz olabilir) veya evin ortak bir noktasına (kablosuz) olarak.
veya bunların dışında en iyi çözüm nedir.
Öncelikle şu üslubu değiştirelim. Senli benli konuşma iznini kimsenin verdiğini düşünmüyorum. Gerçi ben sizin benim yazdıklarımı okuduğunuzu da düşünmüyorum. Anladığım kadarıyla QoS'tan değil de size Türkçe dersi ile başlamak gerekiyor. Benim boş vaktim fazla yok ama sizin eminim vardır. Boş vakitlerinizde Türkçenizi geliştirmeye çalışın.

Zyxel'in bahsettiğim modelini kullanıyorum, daha yüksek bir meblağ modeme veremezdim. Kaldı ki içinde 4 çekirdekli ARM işlemci var. Alma sebebim de bu. Router sizin için antenden ibaret olabilir. Benim için değil. Çekim gücü de Kablonet'in verdiği tenekeden daha iyi buna emin olabilirsiniz. Kullanmış ve tecrübe etmiş biri olarak söylüyorum, işkembeden sallamak benim adetim değildir sizin aksinize.

Kablonet ile alakalı açılan konuların en az üçte birinden fazlası doğrudan ya da dolaylı Netmaster modemleriyle alakalı problemler. Firmada hisseniz var galiba buradan bunu anlıyorum.

Ha size anlatmışım, ha tuğlaya. Hiçbir farkı yok.

Mert bey merhabalar,
internette netmaster infitiny sinyal gücü sorunu diye arattığımda, bir sürü kaynağa baktım ama sizin yazılarınızı okuduktan sonra buraya üye olmaya karar verdim. Sizin bilgilerinizin bu sorunumu çözeceğini düşünüyorum.
modemim salonda duruyor, burada ps4 kablolu, tv kablosuz bağlı ve herhangi bir sorun yok ama diğer odalarda kablosuz bağlantılarım var notebook ve telefonlarımız (kablo çekmek istemiyorum) sinyal çok kötüydü bende geçen aylarda wifi repeater aldım (tp link re200) ama yinede sinyal yeterli değil ve kopmalar oluyor, hem 5ghz hemde 2.4ghz den diğer odalarda da güçlü sinyal almak istiyorum bunun için router olarak ne önerirsiniz yada başka çözümü varmı?

@spartacuss Normalde Infinity 401 de olsa 1-2 duvar en azından sinyal geçebilmesi gerekiyor. Tam olarak buna ne sebep oluyor açıkçası bilmiyorum. RE200 almanız şöyle bir hata olmuş, Infinity 401 zaten problemli parça. Normalde kaliteli bir WiFi sinyali ileten Router ile takılsa daha verimli olabilir.

Bir adet Router edinmeniz muhtemelen sorunu çözecektir. Ama ondan önce Infinity 401 arayüzüne girip Kablosuz>Band Genişliğini 20 MHz yapmayı denediniz mi?

@spartacuss Normalde Infinity 401 de olsa 1-2 duvar en azından sinyal geçebilmesi gerekiyor. Tam olarak buna ne sebep oluyor açıkçası bilmiyorum. RE200 almanız şöyle bir hata olmuş, Infinity 401 zaten problemli parça. Normalde kaliteli bir WiFi sinyali ileten Router ile takılsa daha verimli olabilir.

Bir adet Router edinmeniz muhtemelen sorunu çözecektir. Ama ondan önce Infinity 401 arayüzüne girip Kablosuz>Band Genişliğini 20 MHz yapmayı denediniz mi?
mert bey ilginiz için teşekkür ederim,
modemin sinyali bir iki duvarı geçiyor ama sağlıklı sinyal gücü alamıyorum düşüş yaşanıyor. band genişliğini eve gelen kablonet yetkilileri ile denemiştik değişen pek bişey olmadı.
evimiz 110 mkare heryerden güçlü sinyal alabilmem için önereceğiniz router markası ne olabilir (bütçem maksimum 500 tl)
netmasterı köprüleme mi ? yapmam gerekir yoksa routeri repetar gibi orta biryeremi koymam gerekir kablosuz olarak?
sorularım saçma ve basit olabilir lütfen kusurabakmayın pek bilgim yok

@spartacuss Hocam şimdi sağlıklı sinyalden kastınız nedir o konuda anlaşalım. Siz tam olarak kaç Mbps almak istiyorsunuz o önemli. Yani bana bir senaryo söylemeniz lazım. Atıyorum 2 oda ötede Netflix izleyemiyorum vs. gibi.

WiFi'ın doğası gereği ne kadar iyi bir Router alırsanız alın sinyal gücü bir yere kadar iletilebilecektir zira bu işin belirli limitleri var. 500 TL'ye alacağınız Router elbette Infinity 401'den iyi performans verir ancak sizin sorununuzu çözer mi, açıkçası pek sanmıyorum.

Onun yerine kablolama yapabilirsiniz evinizdeki kanalları kullanarak. O bir çözüm olabilir.

@spartacuss Hocam şimdi sağlıklı sinyalden kastınız nedir o konuda anlaşalım. Siz tam olarak kaç Mbps almak istiyorsunuz o önemli. Yani bana bir senaryo söylemeniz lazım. Atıyorum 2 oda ötede Netflix izleyemiyorum vs. gibi.

WiFi'ın doğası gereği ne kadar iyi bir Router alırsanız alın sinyal gücü bir yere kadar iletilebilecektir zira bu işin belirli limitleri var. 500 TL'ye alacağınız Router elbette Infinity 401'den iyi performans verir ancak sizin sorununuzu çözer mi, açıkçası pek sanmıyorum.

Onun yerine kablolama yapabilirsiniz evinizdeki kanalları kullanarak. O bir çözüm olabilir.
mert bey aynen dediğiniz gibi netflix izleyemiyorum diğer odalarda veya notebookta çalışırken nette kopmalar oluyor tplinkten bağlandığım için, ama salonda bunu yaşamıyorum.
daha önceden ttnet kullanırken modemin sinyali evin bir çok bölümünde iyi çekiyordu kablosuz bağlantılarımda. diğer odalarda kesinlikle kablo kullanmak istemiyorum, internet hızım 100 mbps diğer odalarda 30 hızlarına ulaşmak yeterli gelirdi, wifinin (routerin) sinyali güçlü olsa bu hızlara ulaşabilirmiyim ?

Bahsettiğim 20 MHz olayını yapın, TP-Link'i de geçici süre devre dışı bırakın, en azından performans artmalı.

Mert bey merhaba, ben Türk Telekom fiber hizmetinden (35Mbit sınırsız) Türksat güldüren 100Mbit hizmetine geçmeyi düşünüyorum. Elimde Türk Telekom'un verdiği modem var ve GPON sistem kullanıyorum Türk Telekom internetimde. Kablonet altyapısı hangisi bilmiyorum (sizin şu GPON, DOCSIS vs. dediğiniz olaylar) ama geçersem mecburen modem almam veya kiralamam gerekecek. Kablonet sitesinde olan bazı modemlere baktım ama hangisi iyidir bir bilgim yok. Siz hangi modemi önerirsiniz kiralamam için? Dışardan modem alma işine sıcak bakmıyorum çünkü beceremeyebilirim.

Altyapı sorguladığımda ''Binanızda Fiber Kablonet Altyapısı Bulunmaktadır'' yazısı çıkıyor.
@Mert

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı