Kablonet 50 Mbps Wi-Fi Performansı

justreo

Decapat
Herkese iyi günler. Kablonet kullanıcısıyım. Kısa bir süre önce 50 Mbps internet bağlattım ve ara sıra hız testleri yapmaktayım.
Modemin çok yakınındayım ve sadece benim bilgisayarım modeme Wi-Fi ile bağlıyken, bilgisayarda hiçbir şey açık olmasa, indirme yapmasa bile 50 Mbps üzerinden 40-42 Mbps hız almaktayım ve bana düşük geldi. Telefonları bağladığımda ise indirme yapmasalar bile 35 Mbps hıza düşüyor. Kablolu bağlantı da ise sıkıntı yok. Sizce kablosuz bağlantı değerlerim çok düşük mü? Tek cihaz bağlı olduğunda en az 45 Mbps hız almam gerekmez mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kağıt üzerinde 50'nin tamamını almanız gerekli fakat arada çeşitli çevrimler vs. olduğu olduğu kablolu testte 40-42 görmeniz kabul edilebilir.

Modeme yapın olmanıza rağmen 35 ise düşük çıkmış. kanal ayarı yapın, olmazsa 5 GHz destekli düzgün bir router edinmeniz gerekebilir.

Modeme uzak(2-3 oda mesafe) 35 Mbps alıyorsanız gene değerler normal.

Kağıt üzerinde 50'nin tamamını almanız gerekli fakat arada çeşitli çevrimler vs. olduğu olduğu kablolu testte 40-42 görmeniz kabul edilebilir.

Modeme yapın olmanıza rağmen 35 ise düşük çıkmış. kanal ayarı yapın, olmazsa 5 GHz destekli düzgün bir router edinmeniz gerekebilir.

Modeme uzak(2-3 oda mesafe) 35 Mbps alıyorsanız gene değerler normal.
Modemle aramda 2-3 metre var. Bu çok takıntı yaptığım bir konu değil ama sebebini merak ettim. Bu arada, kabloda 47-48 alabiliyorum. Kablosuzda 40-42 alıyorum.

Kablosuz zaten doğası gereği kabloludan düşük çıkar zira sinyali ileten tek şey boşluk. Haliyle sinyaller dairesel olarak yansıdığı için 1 Mbps bile olsa kayıp olacaktır.

Cihaz kaliteside önemli, mesafe 3-4 metre ise iyi bir modemde 45'den aşağı görmezseniz. KabloNet sanırım cihazda ugun fiyatlı Wi-Fi yongası ve dB olarak düşük antenler kullanmış olmalı gibi geldi.

Kablosuz zaten doğası gereği kabloludan düşük çıkar zira sinyali ileten tek şey boşluk. Haliyle sinyaller dairesel olarak yansıdığı için 1 Mbps bile olsa kayıp olacaktır.

Cihaz kaliteside önemli, mesafe 3-4 metre ise iyi bir modemde 45'den aşağı görmezseniz. KabloNet sanırım cihazda ugun fiyatlı Wi-Fi yongası ve dB olarak düşük antenler kullanmış olmalı gibi geldi.
Infinity 401 kullanıyorum. Bahsettiğim mesafe ise boşluktan ibaret. Belki diğer kablonet kullanan arkadaşlar da bu konuşmayı görür. Modem hakkında bilgi verirler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı