Kablonet alınır mı?

BerkayGO

Hectopat
Merhabalar, geçenlerde binamıza Kablonet altyapısı geldiğini öğrendim. Ben sadece pingimin çıkmamasını istiyorum. Alınır mı? 100 Mbps download-upload değerleri ne? Kullanan biri söyleyebilirse çok sevinirim.

Tahattut olmayan netlere yonelmeni tavsiye ederim.2 sene kablonet kullandım 100mb resmen delirttiler.stabil baglantilari yok özellikle aksam saatlerinde yavaşlıyor.

Kablonet'i bir yıldır kullanmaktayım. Aldığım download ve upload hızlarından memnunum, ping de fazla değil. Download 90-95, Upload 4-5. Sadece olumsuz tarafı üç hafta öncesinden iki gün öncesine kadar çok sık internet kesintisi yaşadım. Beş dakikada bir gidiyordu neredeyse. İki gün öncesinde çözdüler. Şuan memnunum, sana öneririm.

NOT: Download: İnternetten yükleme, Upload: İnternete yükleme.

Upload 5.
Ping için tercih edebileceğin bir firma değil.
10 senedir kullanıyorum hiçbir ping sıkıntısı yaşamadım,üstelik oyunlarımı yabancı serverlarda oynadım ve arkadaşlarımdan daha az ping alıyorum,yanlış ayar yapmışsınız.
Merhabalar, geçenlerde binamıza Kablonet altyapısı geldiğini öğrendim. Ben sadece pingimin çıkmamasını istiyorum. Alınır mı? 100 Mbps download-upload değerleri ne? Kullanan biri söyleyebilirse çok sevinirim.
Bro bu soru tamamen istasyona yakınlığınla,apartmanındaki kablo ve tesisatın kalitesiyle,hatların değerleri ve modemine kadar değişiklik gösteriyor,10 yıldır kablonet kullanmaktayım ama konuşmadaki herkesi kabloneti kötülemiş,sen anla durumu.

Soruna gelirsek de ben upload ile ilgili sıkıntı çektim ve hala çekiyorum.

10 senedir kullanıyorum hiçbir ping sıkıntısı yaşamadım,üstelik oyunlarımı yabancı serverlarda oynadım ve arkadaşlarımdan daha az ping alıyorum,yanlış ayar yapmışsınız.

Bro bu soru tamamen istasyona yakınlığınla,apartmanındaki kablo ve tesisatın kalitesiyle,hatların değerleri ve modemine kadar değişiklik gösteriyor,10 yıldır kablonet kullanmaktayım ama konuşmadaki herkesi kabloneti kötülemiş,sen anla durumu.

Soruna gelirsek de ben upload ile ilgili sıkıntı çektim ve hala çekiyorum.
Ayar yaptığımı düşünmüyorum, kablonet kullanan çevrem ping konusunda memnun değil. Sizde aksine memnunsunuz. Olabilecek şeyler.

Arıza kaydı bırakırsın, gelen ekip laptop bağlar speed test yapar. abi hız normal der ariza kaydını kapatır gider. sen de yaşadığın sorunla başbaşa kalırsın ki sanki herşey süpermiş de ariza sendeymis gibi hava eser.Okadar cok arıza kaydı biraktik ki ekip gel git yapa yapa artik ehbap olduk. Ha unutmadan bide kronik bir hastalığı vardır bunların verdikleri modemlerin sürekli değerleri bozulur. Sürekli ama sürekli. Yahu kardeşim sen modemsin neden değerlerin bozuluyor stabil çalış işte. Hayir ne oluyor da değerler durmadan bozuluyor? Stres sahibi olmak isteyenler kullanabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı