Kablonet altyapısı üzerinden Vodafone tercih edilmesi mantıklı mı?

NubWiper

Hectopat
Merhaba, binada Kablonet fiber altyapısı ve Türk Telekom ADSL var, bugün Vodafone'dan gelip fiber internet tanıtımı yaptılar sanırım Kablonet altyapısını kullanıyorlar çünkü herhangi bir çalışma (kazı) ve fiber kutusu apartmana konulmadı. Sorum siz olsanız teknik açıdan Kablonet mi yoksa Kablonet altyapısı kullanan Vodafone mu tercih edersiniz? Ping değerlerleri çok önemli benim için.
Kablonet 100Mbps 90TL akşam 8-12 arası 24Mbps +modem+uydu modülü

Vodafone 99Mbps (garip) + modem 106 TL

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablonet kullanıcısıyım, daha önceden TTNET hiper paketlerini kullanıyorken lol de 12 MS veriyordu. Kablonet 20 ms veriyor. Diğer oyunlarda da 5-10 MS farklar var. Vodafone Kablonet ile aynı altyapıyı verecek ise muhtemelen ikiside online oyunlarda aynı MS i verecektir. Kablonetin avantajı TV yayınları+telefon paketi veriyor. Vodafone ne veriyor? Bence buna yoğunlaş. Sonuçta aynı altyapıda farklı firma kullanmanız MS değerlerinizi değiştirmeyecektir. En azından ben böyle biliyorum. Bu arada benim altyapım bölgemde 20 MS verirken sende 10 da verebilir. Bunun hakkında da fikrim yok. Kablonet bu konu hakkında çok destek istememe rağmen çözüm sunmuyor. Vodafone da sunmayacaktır. Sonuçta aynı altyapı çalışanları çalışıyor. Senin bölgene göre farklılıklar olabilir.

Kablonet kullanıyorum, 100Güldüren Kampanya, 19-24 arası 25Mbps kalan 19 saat 100Mbps ve 75TL ödüyorum eski müşteriyim modem almadım. Çok memnunum yani 100'ü verdiği saatlerde de hızı tam vermesi müthiş. Son 5 aydır 1TB üzeri download miktarım var.

Merhaba, binada Kablonet fiber altyapısı ve Türk Telekom ADSL var, bugün Vodafone'dan gelip fiber internet tanıtımı yaptılar sanırım Kablonet altyapısını kullanıyorlar çünkü herhangi bir çalışma (kazı) ve fiber kutusu apartmana konulmadı. Sorum siz olsanız teknik açıdan Kablonet mi yoksa Kablonet altyapısı kullanan Vodafone mu tercih edersiniz? Ping değerlerleri çok önemli benim için.
Kablonet 100Mbps 90TL akşam 8-12 arası 24Mbps +modem+uydu modülü

Vodafone 99Mbps (garip) + modem 106 TL
Mesela TTNET altyapısından TürkNET kullanıo memnun olanlar ve faturası daha uygun sizinde bu ve benzeri sebepleriniz yoksa KabloNET kullanmanız mantıklı.

Siz önce internet mi almayı düşünüyorsunuz yoksa TV mi ona karar verin.

Kablonet saat 8-12 24Mbps veriyor dolayısıyla hizmeti 100Mbps olarak değerlendirirseniz hata yaparsınız. İş veya okul sonrası kullanacağınız asıl saatler 8-12 olacağı için 24 Mbps'lik normal bir paket kullanırsanız paket fiyatı daha uygun olur.

Ben 100Mbps kablonet 500GB kotalı + TV paketini kullanıyorum, TV'de uydudan farklı ekstra 2-3 kanal var bana kalırsa TV olayına aldanmayın. Evinizde zaten Digitürk'ün en dandik paketi varsa Kablonet TV olayını önemsemeyin üstü varsada düşünmeyin bile.

Güncel speedtest :
PING: 10 ms
DOWNLOAD: 93.65 Mbps
UPLOAD: 4.69 Mbps

İnternet satın alacaksam, kelime oyunu yapmadığı için Vodafone'u tercih ederdim.

TV'de sırf 10-15 tane sinema kanalı var nasıl 2 kanal var diyebiliyorsunuz? Kablonet kullanma imkanınız varsa başka hiçbir firmayı tercih etmeyin hem evimde hem işyerimde kullanıyorum 2 senedir en fazla iki üç kere internette kopma yaşamışımdır o da bir iki dakika sürdü. İndirme yapmadığınız sürece 25 ile 100'ün farkını pek anlayamazsınız 7-12 arası yavaşlıyor diye bir kaygınız olmasın. 7-12 dışında 93 Mbps'den aşağıya düşmedi. Ping olarak speedtest 14 gösteriyor ama oyunlarda denemedim. Salı günü başvurduysam çarşamba saat 12 gibi gelip kurdular müşteri hizmetleri, kurulum ekibi gayet ilgiliydi. TV paketi için aylık 3 TL alıyorlar kira bedeli olarak modem için 6 TL.
Ben Kablonet'ten çok memnunum siz de pişman olmazsınız.

İndirme yapmayınca 24-100 farketmez diyen arkadaşlar sanırım çoklu cihaz kullanamadıkları için 24Mbps gibi ilkel bir internet yetebiliyor onlara. Memnun olanlar kullanmaya devam etsin.

Düzenleme:
Kablonet in 100Mbps tam paketini kullanıyorum memnunum ama 24e düşse memnun olmazdım konuyu çarpıtmayın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı