Kablonet ayırıcılı vs ayırıcısız

Talha murat

Hectopat
Makaleler
1
Yer
BURSA
Arkadaşlar Kablonet kullanıcısıyım 7 sene olacak. Şimdi bu kablo TV ile interneti aynı anda kullanmak için splitter var. Ben bu splitterı taktığımda değerler düşük (güç kısmı) ama splitterı çıkardığımda artıyor. Sizce nasıl kullanmalıyım nasıl iyi hizmet kullanırım. Kablo TV yayın şu anlık kullanmıyorum.

Splitterlı:

4541.PNG

Splittersız:

4541.PNG

Mümkünatı yok ben bina kutusunda gidip kablolu bağlantı yaptığımda güç daha fazla oluyor.
Sinyal ayarı yapıyorlar zaten kutudan. Nasıl mümkünatı yok? Arayın Kablonet'i sorun. Madem bu kadar biliyorsunuz konu neden açtınız anlamadım. Sizin mantığınızla hareket etsek benim internete bağlanamıyor olmam gerekirdi.

Hat değerlerinizde Splitter'lı olan daha iyi.

Sinyal ayarı yapıyorlar zaten kutudan. Nasıl mümkünatı yok? Arayın Kablonet'i sorun. Madem bu kadar biliyorsunuz konu neden açtınız anlamadım. Sizin mantığınızla hareket etsek benim internete bağlanamıyor olmam gerekirdi.

Anlamadım Kablonet'i aradım bu modem değerleri hakkında o kada rdetay göremiyoruz Netmaster'ı ararsanız size yardımcı olurlar deidler 20 dk hatta bekledim suratıma kapattılar.

Anlamadım Kablonet'i aradım bu modem değerleri hakkında o kadar detay göremiyoruz Netmaster'ı ararsanız size yardımcı olurlar dediler, 20 dk hatta bekledim suratıma kapattılar.
Bir şey görememeleri normal. Müşteri hizmetleri göremez, sahadaki ekipler görür ki onun için arıza kaydı açtırmanız lazım.

Bakın bu seneler önce Kablonet'in önerdiği değerler. Bir sitede yazıyordu, siteyi kapattılar.
Downstream Signal/Noise Ratio Olması Gereken Aralık: 30 dB ~ 40 dB
Upstream Signal/Noise Ratio Olması Gereken Aralık : 20 dB ~ 40 dB
Downstream Power Olması Gereken Aralık: -15 dBmV ile 15 dBmV -8 ila +8 arasında ise iyi demektir.
Upstream Power Olması Gereken Aralık: 30 dBmV ile 55 dBmV
Sizin hattınız da güvenli aralıkta. O düzeltilememiş tabloların da kabloyu söküp takmaktan olduğunu düşünüyorum.

DSL ile vs. karıştırıyorsunuz. Güç değeri sıfıra ne kadar yakınsa o kadar iyidir. Bir problem yaşamıyorsanız hattınızda sorun yoktur. İlla ki 0 olmak zorunda değil yani benim gibi. Bir problem olduğu durumda gelip kutudan ayarı yapıyorlar zaten.

Kurulumda KabloTV bağlatmayın dediğin için olabilir mi? Ben de KabloNet ve KabloTV aldım, bir süre sonra KabloTV'yi iptal ettirince daireme gelen ana kablo ile internet hizmeti almaya başladım. Düz mantık biraz?
Ne alakası var. Kablo tv bende hala var. Splitter’dan bir modeme diğeri kablo tv’ye gitmesi gerekiyor. Kablo tv kutusunu kurdurmadım sadece. Splitter’ı çıkarınca da internet çalışır. Uydurma o. Kullanamazsınız ne demek ana kablodan gelen sinyal aynı. Gelen sinyali ayırıyor splitter sadece direkt bağlayınca interneti değil kablo tv’yi kullanamazsınız. Direkt takınca çatır çatır çalışır.
E0871972-84F0-498C-AC61-FF6F6928B951.jpeg

Anlamadım Kablonet'i aradım bu modem değerleri hakkında o kada rdetay göremiyoruz Netmaster'ı ararsanız size yardımcı olurlar deidler 20 dk hatta bekledim suratıma kapattılar.
Splitter ile ve splitter olmadan bende bağlantı aynı. Değişmiyor. Direkt takın ya da belki de splitter arızalıdır.
Bina kutusundan da onunla ilgili bir modifikasyon yapılmaz. Uydur uydur doldur torbaya. 😀Bina kutusunu açın bakın sadece adaptör göreceksiniz. Bir ayar noktası yok. Bütün modifikasyonlar merkezden ve semtinizde sokakta gördüğünüz ana kutulardan yapılır.
😀😀

Son düzenleme:
Artı -1 Eksi

Yeni konular

Geri
Yukarı