Kablonet Download ve Upload hızları nasıldır?

jeyanch

Centipat
İyi akşamlar arkadaşlar, 7 yıldır Turkcell Superonline kullanıyorum, paket 8Mbps sınırsız, fakat benim gördüğüm en yüksek indirme hızı 800kbps upload ise 200kbps.

Paraya kıyıp Kablonet 50Mbps sınırsız için başvuru yaptım gündüz 50 gece 20Mbps oluyor ve binamda fiber altyapısı da geldi birkaç hafta evvel.

Sorum şu ki yeni geçtiğim internetle tahmini olarak nasıl down ve upload hızı alabilirim (Mbps ile download hızının aynı olmadığını biliyor ama emin değilim)

Son düzenleyen: Moderatör:
50Mbps hızda ortalama 6Mb indirme hızınız olur.

Bu tür durumlar bulunduğunuz yere göre değişiyor. Benim ev santrale yakın o yüzden ben 100Mbit download 5Mbit upload alabiliyorum Kablonet'ten. Bir tanıdığım arkadaş var Antalya'da Kablonet kullanan o sıkıntı yaşıyor mesela Twitch'te yayın açarken.

Kablonet'ten bir görevli geliyor, kabloları bağladıktan sonra test yapıyorlar. Eğer test sonucu kötü çıkarsa belgeleri imzalamayın. Eğer test yapmazsa test yapmasında ısrar edin.

Hocam ben 2 günlük Kablonet kullanıcısıyım. 100 güldüren tarife kullanıyorum. Benim yaşadığom yer İstanbul fakat emin ol hiç merkezi bir bölge değil. Ve mahallede sadece belli sokaklarda belli apartmanlarda Kablonet altyapısı var. 1 ay öncesine kadar TTNET 16Mbps paketim vardı ve ben Max 12 alıyordum. 2 gün önce Kablonet kurulum tamamlandı. Dün ve kurulduğu gün internete giremedim. Anladığım kadarı ile yanlış porta mı ne takılmış hat. Müşteri hizmetleri ile konuştum bu sabah düzeldi sorun. Normalde ya paket 100 Mbps ama benim oturduğum yer belli 50 60 alsam öpüp başıma koyarım diyordum. Ve bugün Speedtest yaptım. 97 download 4.8 upload aldığımı gördüm böylesi herkesin internete girdiği zamanlarda çok iyi bir değer. Kurulum falan konusunda sorun olursa sorabilirsin.

Sağ olun arkadaşlar,rahatladım.
Şöyle bir sıkıntı var onu söylemeden geçemem. Ben 25 Mart'ta boşvurdum. 1.5 hafta binanızla ilgili altyapı çalışmaları sürmekte dendi. Bu bölgede sadece ben kullanmak için başvuru yaptığımdan dolayı. Ekipler geldi. Daha sonrasında sıra kuruluma geldi. Aradıklarında çok yoğunluk olduğunu 10 gün sonraya randevu verebileceklerini söylediler. Bir 10 günde mecbur öyle bekledik. Şey bile düşümdüğüm oldu "Bunlar bizi oyalıyor gelmeyecekler herhalde.". Randevu günü sabah 10 da geldiler. 2 saatte kurulumu gerçekleştirdiler. Gittiler sonrası yaşanan sıkıntıyı da 2 günde hallettiler. Bir de son olarak bazı arkadaşlar şey demiş kendilerine gelen kurulum ekibinin kablo çekmeyeceğini söylediğini söylemişler. Bize bir kağıt verdiler Bina içi delme işlemi için izin kağıdı. Hem sen imzalıyosun hem de bina yöneticisi imzalıyor. Bizim apartmada yönetici de biz olduğumuzdan sıkıntı olmadı. Sizin yönetici bir şey der mi bilemem. Kendileri apartmandaki kutudan en kısa olacak şekilde kapına kadar getiriyorlar kabloyu. Kabloyu dolandıramayacaklarını daha sonrasında kontrol için gelen ekibin kablonun dolandırılmıl oldupunu gmrürse onlara ceza yazdıpını söyledi. Kapının üstünden delip içeri giriyorlar ondan sonra istediğin odaya kadar delmr işlemi gerekecekse yine dele dele gidiyorlar. Biraz uzun oldu ama kusura bakma 😂

Şu ana kadar ki en iyi seçenek kablonettir. Aldığınız hız ne ise emin olun o hızı alırsınız kandırmaca şebekeye yakınlık uzaklık falan muhabbeti asla olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı