Kablonet fiber 100 Mbps mi 1000 Mbps mi?

theumtkyd

Hectopat
Daha fazla  
Hepsinden sorgulama yapınız.

Hocam Kablonet'ten yaptığımda fiber var dedi fiber 1000 Mbps mi yani yoksa 100 mü?

Kablonet fiber kullanıyorum. İki çeşit var hocam:

-İlki FTTB dediğimiz sistem binaya kadar fiber evlere kadar uydu kablolarıyla internet ulaştırılıyor. Bu sistemde en fazla 100/20 verebiliyorlar, özel devre olarak geçiyor. Şuan bu paketi kullanıyorum. Eve kadar uydu kablolarıyla çıktıkları sistemde bu paket üzerine çıkamıyorlar. 1000/100 mbit paketi yayınladıklarında çok istedim çok uğraştım. Ancak alamadım ordan biliyorum.

-İkincisi FTTH sistemi. Bu sistemde 1000/100 paketini alabilirsin. Pon alt yapısıyla internet iletilir. İnternet eve kadar fiber kablolarla gelir (keşke benim de olsa).

-İlki FTTB dediğimiz sistem binaya kadar fiber evlere kadar uydu kablolarıyla internet ulaştırılıyor. Bu sistemde en fazla 100/20 verebiliyorlar, özel devre olarak geçiyor. Şuan bu paketi kullanıyorum. Eve kadar uydu kablolarıyla çıktıkları sistemde bu paket üzerine çıkamıyorlar. 1000/100 mbit paketi yayınladıklarında çok istedim çok uğraştım. Ancak alamadım ordan biliyorum.
Benim binadaki sistem böyle. Parası neyse vereyim, binaya getirdiğiniz fiberi kendi kablo ve tesisatımla daireme bağlatayım dedim ona da olmaz dediler.

Konu sahibinin de alabileceği maksimum hız yüksek ihtimalle 100 Mbps, Türkiye'de çok az yerde 1000 Mbps veriyor Kablonet. Müşteri hizmetlerini arayıp birkaç dakika içinde öğrenmek mümkün.

Geri
Yukarı