Kablonet fiber nasıldır?

Dekan

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba bir internet sağlayacısı ile görüştüm ve 100 megabit internet sunabileceklerini, binamda fiber altyapısı olduğunu söylediler. Sorum şu ki benim binam biraz eski ve 4. katta oturuyorum. Binanın içinde döşenmiş yani katıma çıkan bir fiber kablo yok. Eğer bu şirket ile anlaşırsam onlar kapıma kadar fiber kablo çekecekler mi? Durumlar nasıl oluyor, bilgisi olan birisi var mı?

Anlaşmak üzere olduğum firma Kablonet. Memnun musunuz veya kesinlikle alma gibi bir önerisi olan var mı?

İyi forumlar...

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba bir internet sağlayacısı ile görüştüm ve 100megabit internet sunabileceklerini binamda fiber altyapısı olduğunu söylediler. Sorum şu ki benim binam biraz eski ve 4üncü katta oturuyorum. Binanın içinde döşenmiş yani katıma çıkan bir fiber kablo yok eğer bu şirket ile anlaşırsam onlar kapıma kadar fiber kablo çekecekler mi durumlar nasıl oluyor bilgisi olan birisi var mı?

Anlaşmak üzere olduğum firma Kablonet memnun musunuz veya kesinlikle alma gibi bir önerisi olan var mı?

İyi forumlar...

Ben 2 yıldır kullanıyorum 100Mbps'lik paketini gayet memnunum.
Tam100MBPS alıyorum kablo ile bağlayınca.

Kablonet yoksa daireye çekebilirler. Varsa da canları isterse verebilirler. Yine de o hızı verebilirler. Şu an için bir sorun göremedim.

Modemleri kötü. Sürekli bağlantı kopup duruyor üstüne üstlük sorun bilgisayarınızda diyorlar.

TP-Link marka 1000'lik bir modem kullanıyorum Modem sorunum yok ancak sizce başka bir sorun yaşar mıyım.
Ben 2 yıldır kullanıyorum 100Mbps'lik paketini gayet memnunum.
Tam100MBPS alıyorum kablo ile bağlayınca.
Teşekkür ederim hocam.

Ben de Kablonet'i düşündüm fakat çok kötü yorumlar var.

Bende çok fazla araştırdım ancak her şirkette çok kötü yorumlar var özellikle Türk Telekom için ben şu anda Türk Telekom kullanıyorum ama bir sorun 2 yıldır yaşatmadı söz verdikleri hızları aldım ancak artık daha hızlı bir internet ihtiyacım olduğundan yeni bir arayışa girdim maalesef.
Modeminiz DOCSIS 3.0 değilse kullanamazsınız maalesef. Kablonet DOCSIS 3.0 destekliyor sadece. ADSL VDSL+ vb. şeyler yok.

Anladım bu biraz sıkıntı oldu umarım o özellik modemimde vardır.

Bende çok fazla araştırdım ancak her şirkette çok kötü yorumlar var özellikle Türk Telekom için ben şu anda Türk Telekom kullanıyorum ama bir sorun 2 yıldır yaşatmadı söz verdikleri hızları aldım ancak artık daha hızlı bir internet ihtiyacım olduğundan yeni bir arayışa girdim maalesef.
Bence sorun biraz da insanlarla alakalı. İstersen dünyanın en iyi ürününe bak iyi yorumdan çok kötü yorum var. Ben şimdiye kadar aldığım 1-2 ürün dışında hiçbir şey ile ilgili sorun yaşamadım. Aynı şekilde TT kullanıyorum ve gayet iyi.

Geri
Yukarı