Kablonet için modem tavsiyesi

halilhan

Kilopat
Daha fazla  
Netmaster modeme sahibim ve artık yetersiz gelmeye başladı internette birçok modeme baktım ama hiçbir modem bilgim yok. Netmaster modemimde telefon bağlantısı değil bakır kablo ile bağlantı sağlıyorum. Nasıl bir modem almam gerekir. RF bağlantısı var ama ne işe yarıyor bilmiyorum.

Son düzenleme:
Hocam bildiğim kadarıyla bu Kablonet'in eski modemi, arkadaş farklı bir şey sormuş. Farklı altyapı olduğu için ona uygun olan X bir markadan temin etmek istiyor.

Evet tam olarak böyle Keenetic Extra DSL AC1200 ve TP-Link Archer VR2100'lere baktım ama onlar hep telefon bağlantısı ile bağlanıyor bende o yok anlayamadım ne yapmam gerekir bildiğiniz bakır sivri uçlu kabloyla bağlantı sağlıyorum😕.

Evet tam olarak böyle Keenetic Extra DSL AC1200 ve TP-Link Archer VR2100'lere baktım ama onlar hep telefon bağlantısı ile bağlanıyor bende o yok anlayamadım ne yapmam gerekir bildiğiniz bakır sivri uçlu kabloyla bağlantı sağlıyorum😕.
Ben de araştırıyorum aynı sorundan muzdaribim.

Kablosuz bağlantıyı daha verimli kullanmak için router, access point veya menzil genişletici gibi cihazlardan almanız gerek. Kablonet'te kullanacağınız modemler Docsis 3.0 desteklemek zorunda ve bu modemler Türkiye'de kolay kolay bulunmuyor.

Hocam Kablonet'in kendi verdiği modem dışına çıkamıyorsunuz genelde. Bu sorunu çözmek için iyi bir router almanızda fayda var. Örneğin uygun fiyatta RT-AC1200 V2 modeline bakabilirsiniz.

Kablosuz bağlantıyı daha verimli kullanmak için router, access point veya menzil genişletici gibi cihazlardan almanız gerek. Kablonet'te kullanacağınız modemler Docsis 3.0 desteklemek zorunda ve bu modemler Türkiye'de kolay kolay bulunmuyor.
Iyi gunler, binamizda sadece kablonet altyapisi oludugu icin ben de iyi bir kablo modem ariyorum. Kablonet’in verdigi Netmaster modem / router verimli calismiyor. Arris /Motorola’nin yeni modem / router’lari var, bunlardan herhangibirini kullanan arkadas var mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı