Kablonet nasıldır?

blackrow

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 1 hafta önce TurkNet'e geçiş yaptım. Türk Telekom altyapısını kullanıyor bölgemde. TurkNet modemin IPS'ini kesiyorlar durmadan bu sebepten TurkNet'i iptal etmeye karar verdim. Superonline altyapısı yok Kablonet fiber var kullananlar hız değerleri ve bilgilendirme yapabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bursa'daki evimde 100Mbps paketini kullanıyordum ve 84 Mbps hız alıyordum. Akşam belli bir saatten sonra hızım 25Mbps civarına düşüyordu fakat sonradan fark ettim. Paketim öyleymiş.

Ping sorun değilse kablonet iyidir, stabildir. Paketleri orta doğuya yakışır paketler tam kullanmanız gereken saatlerde hızınızı düşürüyorlar ama yapacak bir şey yok, burası Türkiye.

Eski evimde kullanırken çok memnundum, maalesef yeni evimde altyapı yok. Olsa kesinlikle ilk tercihim Kablonet olurdu. Yıllarca kullandım yaşadığım problem sayısı bir elin parmaklarını geçmez, Türkiye standartları için çok iyiydi.

2 Aydır kablonet kullanıyorum. 100 Güldüren Tarife paketini kullanıyorum. Sözleşme 1 yıllık. Gelen aylık fatura 105 TL. TV paketi dahil hepsini aktif kullanıyorum. Bir sıkıntısını, sorununu görmedim yaşamadım. Gece 00:00 - 19:00'a kadar 100, geri kalan saatler ise 25Mbps hız alıyorum. Ping dalgalanma yok, kopukluk yaşamıyorum. 5Mbps upload alıyorum.

Çoğu kişi firmanın verdiği modemlerden şikayetçi genelde. Özellikle Wi-Fi'nin sıklıkla kesinti yaptığını söylüyorlar. Ben böyle bir sorun hiç yaşamadım.

Geri
Yukarı