Kablonet nasıldır?

509401

Hectopat
Merhaba, şu an çok mutluyum binada Kablonet fiber varmış. Kablonet sitesinde sorguladım, büyük ihtimalle doğru gösteriyor. Çünkü rastgele sorguladigimda VDSL var dedi neyse sorularım var:

1. Kablonet iyi midir?

2. Verdikleri modem nasıldır?

3. Ne kadar upload ve ping alırım? (yazmıyor)

4. GPON altyapı gerekiyor yazıyor fakat göknette aorguladığımda yok gözüküyor göknet Kablonet altyapısını sorgulayamıyor mu?

Son Sürat Fiber Kampanyası | Kablonet 2022 Kampanyası;unu almayı düşünüyorum fakat 24 ay taahhüt olduğu için tereddütteyim.

@Tim galiba siz kullanıyorsunuz deneyimlerinizi anlatabilir misiniz?

1-Türkiye'de alınabilecek en iyi internet sağlayıcılarından.
2-bize verdikleri modem ortalamaydı.
3-altyapınız desteklediği kadar alırsınız.
4-Kablonet GPON var diyorsa vardır.

Modemin markası ve modeli nedir?
Fiber var diyor yani fiber varsa GPON'da vardır değil mi?

1-Türkiye'de alınabilecek en iyi internet sağlayıcılarından.
2-bize verdikleri modem ortalamaydı.
3-altyapınız desteklediği kadar alırsınız.
4-Kablonet GPON var diyorsa vardır.

Altyapı desteklediği kadar derken? Adamlar sadece fiber var diyor detay açmıyorlar.

Merhaba, şu an çok mutluyum binada Kablonet fiber varmış. Kablonet sitesinde sorguladım, büyük ihtimalle doğru gösteriyor. Çünkü rastgele sorguladigimda VDSL var dedi neyse sorularım var:

1. Kablonet iyi midir?

2. Verdikleri modem nasıldır?

3. Ne kadar upload ve ping alırım? (yazmıyor)

4. GPON altyapı gerekiyor yazıyor fakat göknette aorguladığımda yok gözüküyor göknet Kablonet altyapısını sorgulayamıyor mu?

Son Sürat Fiber Kampanyası | Kablonet 2022 Kampanyası;unu almayı düşünüyorum fakat 24 ay taahhüt olduğu için tereddütteyim.

@Tim galiba siz kullanıyorsunuz deneyimlerinizi anlatabilir misiniz?
1.) 2,5 yıldır kullanmaktayım ve çok memnunum. Ülke şartlarında hız ve kalite açısından tek geçerim.
2.) Verdikleri modem kendilerine özgü alt yapıyı destekleyen bir modem. Satın alamıyorsun sadece aboneliğin süresi boyunca sana kiralanıyor. Ücreti faturana yansıyor.
3.) Kendi alt yapıları olduğu için hemen hemen her yerer fiber internet verebiliyorlar. Ping konusu biraz çevrendeki kullanıcılara bağlı. Çevrende ne kadar çok fazla kablonet kullanıcısı varsa haliyle ping biraz olabilir.
4.) 1000 Mbps paketleri için geçerli sadece GPON konusu. Normal fiber internette DOCSIS 3.0 alt yapısı yeterli. Müşteri hizmetleri ile görüşüp alt yapını öğrenebilirsin. Alacağın max. hız konusunda sana yardımcı olabilirler.

Son olarak taahhütsüz tarifeleri var ancak fiyat farkları fazla sanırım. Ben taaahhütlü kullanıyorum 12 ay ve 24 ay süreleri mevcut.

Altyapı desteklediği kadar derken? Adamlar sadece fiber var diyor detay açmıyorlar.
Evde değilim maalesef bakamıyorum. GPON hakkında pek bir bilgim yok açıkçası bilen arkadaş çıkmazsa kablonetten bilgi alabilirim sizin için.

Fiber varsa GPON olmak zorunda değil. 100 Mpbs internette fiber hizmettir. 1000 Mpbs internette fiberdir. Fark şöyle ; 1000 Mpbs internet hızını sana DOCSIS 3.0 alt yapısıyla veremiyor sadece. 1000 Mpbs alman için GPON alt yapısı olması gerekli binanın altyapısında. 200 Mpbs'e kadar DOCSIS 3.0 , 200'den yukarısını GPON alt yapısıyla verebiliyor.

GPON kullanmıyorum fakat, binaya kadar fiber, daha sonra eve kadar koaksiyel (anten) kablolu 100Mbps internet kullanıyorum. Şu ana kadar çok sıkıntı çekmedim. Wi-Fi çekim gücü Infinity 401 modeli için o kadar kötü değil. 10 metre öteden 20Mbps alıyorum. Şu an 5GHz bandında 100Mbps alıyorum, ping değerleri olarak çoğu oyunda sorun yaşamadım.

Kopmalar arada oluyor, geceleri genelde bakım uygulanıyor saat 2 vb. saatlerde.

Bu arada binaya kadar fiber sonra koaksiyel yani benim kullandığım hizmet varsa, FTTX-V2 olarak gözüküyor Göknet sitesinde.

1659532249333.png

Fiber varsa GPON olmak zorunda değil. 100 Mbps internette fiber hizmettir. 1000 Mbps internette fiberdir. Fark şöyle; 1000 Mbps internet hızını sana DOCSIS 3.0 alt yapısıyla veremiyor sadece. 1000 Mbps alman için GPON alt yapısı olması gerekli binanın altyapısında. 200 Mbps'e kadar DOCSIS 3.0, 200'den yukarısını GPON alt yapısıyla verebiliyor.

Hocam ben Full detayları nasıl öğreneceğim?

Geri
Yukarı