Kablonet, Türk Telekom IP adreslerini satın alıyor olabilir mi?

Phusro

Kilopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba. Yaklaşık olarak 7-8 senedir UyduNet-Kablonet kullanıcısıyım ve geçen güç hız testi yaparken ıspmin Türk Telekom olarak yazdığını gördüm. Eskiden orada hep Türksat, Kablonet falan yazardı bir garipsedim ve başka sitelerde ısp mi sorguladım. Diğer sitelerde de ıspm Türk Telekom olarak çıkmaya devam ettikten sonra buraya sorayım dedim. Sizce neden böyle bir şey oldu tahminlerinizi alabilir miyim? Bu arada IP adresimin başı 194.54.55.xxx.

Merhaba. Yaklaşık olarak 7-8 senedir UyduNet-Kablonet kullanıcısıyım ve geçen güç hız testi yaparken ıspmin Türk Telekom olarak yazdığını gördüm. Eskiden orada hep Türksat, Kablonet falan yazardı bir garipsedim ve başka sitelerde ısp mi sorguladım. Diğer sitelerde de ıspm Türk Telekom olarak çıkmaya devam ettikten sonra buraya sorayım dedim. Sizce neden böyle bir şey oldu tahminlerinizi alabilir miyim? Bu arada IP adresimin başı 194.54.55.xxx.

Speedtest sitesinden yapıyorsanız testi bildiğim kadarı ile en iyi sonucu verebilmek için sakin olan sunucular üzerinden yapılıyor.

Bu arada bende 7 senedir kullanıyorum IP değişkliği çok yaptım fakat değişmiyor bayağıdır testlerde sürekli Türk Telekom yazıyordu sen onu boş ver çünkü müşteri hizmetlerine sordum o yanlış bilgi diyor başka bir şey demiyor ama neden kaynaklı anlamadım.
Hayır, fast.com en iyisi.

Hayır speedtest.com daha iyi çünkü neredeyse her ISS neden size speedtest.comdan test yapmanızı söyler bir düşündünüz mü?

Modemi kapatıp açtım çünkü statik IP kullandığımdan IPm değişecek mi diye merak ettim ama değişmedi. Ayrıca yaklaşık 3-4 ay önce binamız da olan kablonet kutusunu ve altyapısını değiştirdiler ve fiber geldiğini söylediler.

Speedtest sitesinden yapıyorsanız testi bildiğim kadarı ile en iyi sonucu verebilmek için sakin olan sunucular üzerinden yapılıyor.
Bağlandığım sunucuyu kastetmedim ben. Beni Türk Telekom kullanıyormuş gibi gösteriyor ve sadece speedtest değil. Google'a "Who is my ISP" yazınca çıkan sitelerde de Türk Telekom olarak gösteriyor ama KabloNET kullanıyorum o yüzden sordum.

1607078459373.png

1607078783686.png

Modemi kapatıp açtım çünkü statik IP kullandığımdan IPm değişecek mi diye merak ettim ama değişmedi. Ayrıca yaklaşık 3-4 ay önce binamız da olan Kablonet kutusunu ve altyapısını değiştirdiler ve fiber geldiğini söylediler.

Bağlandığım sunucuyu kastetmedim ben. Beni Türk Telekom kullanıyormuş gibi gösteriyor ve sadece Speedtest değil. Google'a "Who is MY ISP" yazınca çıkan sitelerde de Türk Telekom olarak gösteriyor ama Kablonet kullanıyorum o yüzden sordum.

Eki Görüntüle 764186

Eki Görüntüle 764200

Bu arada benim staitk değil ama IP değişmiyor.

Bu arada fast.comdan hız testi yapmayın doğru olmaz çünkü testi yaparken bağlandığınız serverlar yurt dışı serverları Türk serverlarına göre değil. Bende Türk Telekom'un ve Speedtest'ten yaptığım testleri atıyorum bende de aynı sorun veya aynı şey var. Bu arda sanırım Türk Telekom'un sitesindeki teste Speedtest'e bağlı.

Dosya Ekleri

• 11.PNG
    11.PNG
    27,5 KB · Görüntüleme: 44
  • 56.PNG
    56.PNG
    17 KB · Görüntüleme: 44
Modemi kapatıp açtım çünkü statik IP kullandığımdan IPm değişecek mi diye merak ettim ama değişmedi. Ayrıca yaklaşık 3-4 ay önce binamız da olan kablonet kutusunu ve altyapısını değiştirdiler ve fiber geldiğini söylediler.

Bağlandığım sunucuyu kastetmedim ben. Beni Türk Telekom kullanıyormuş gibi gösteriyor ve sadece speedtest değil. Google'a "Who is my ISP" yazınca çıkan sitelerde de Türk Telekom olarak gösteriyor ama KabloNET kullanıyorum o yüzden sordum.

Eki Görüntüle 764186

Eki Görüntüle 764200
O ping nedir arkadaş?

Yeni konular

Geri
Yukarı