Kablonet VPN'leri Engelliyor mu?

AMD.322

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, NordVPN premium sahibiyim fakat sanırım Kablonet VPNleri engellemiş, daha önce Türknet kullanırken sorunsuz olarak bağlantı sağlayabiliyordum, bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

Benim bildiğim kadarıyla Kablonet devlete ait. Yani Olacak O Kadar skecine bağlanıyor durum.
Bayağı üzücü, allahtan Obfuscated Servers özelliği var onu kullanarak bir kaç ülkenin VPNlerine bağlanabiliyorum fakat normalde bağlanabildiğim ülkelerin yarısı bile yok. İşin daha komik tarafı Kabloneti arayıp bizzat VPNleri engelliyor musunuz diye sordum ve hayır cevabını aldım, telefondaki kadının VPN kullanarak hangi sitelere girmeye çalışıyorsunuz diye sormasıda ayrı bir konu :D

MH bu konulardan pek anlamaz. TT tarafında NordVPN'i incelediğimde Windows uygulaması hiç sunucuya bağlanmıyordu bile. Kurulum tamamlandığında öyle kalıyordu. Arayüz bile gelmiyordu. Çünkü sunucuları ile erişimini kesmişler, engellemişler. Android uygulaması çalışıyordu. Tabii ki sadece obfuscated olan sunucuları.

Bu arada sansür uzun zamandır var. Daha önceden sorunsuz bağlanabilmenizin sebebi ise Türksat'ın AS9121 kullanmalarıydı. O ASN altında yönetilen omurgada TT'un hiçbir sansür uygulaması yok. AS47331 ise bireysel abonelerin kullandığı ASN. O taraftaki uç cihazlarda sansür uygulaması mevcut ve artarak devam ediyor.

Turkcell/SOL tarafında bildiğim kadarıyla bu konuda sansür daha da fazla.

TurkNet, Netspeed, Millenicom vs. şu anda bu konuda biraz daha iyi. Daha tercih edilebilirler. Sadece bu konuda. Normalde önerdiğim ISS'ları değiller.

MH bu konulardan pek anlamaz. TT tarafında NordVPN'i incelediğimde Windows uygulaması hiç sunucuya bağlanmıyordu bile. Kurulum tamamlandığında öyle kalıyordu. Arayüz bile gelmiyordu. Çünkü sunucuları ile erişimini kesmişler, engellemişler. Android uygulaması çalışıyordu. Tabii ki sadece obfuscated olan sunucuları.

Bu arada sansür uzun zamandır var. Daha önceden sorunsuz bağlanabilmenizin sebebi ise Türksat'ın AS9121 kullanmalarıydı. O ASN altında yönetilen omurgada TT'un hiçbir sansür uygulaması yok. AS47331 ise bireysel abonelerin kullandığı ASN. O taraftaki uç cihazlarda sansür uygulaması mevcut ve artarak devam ediyor.

Turkcell/SOL tarafında bildiğim kadarıyla sansür daha fazla.

Ülkenin geldiği durum cidden çok üzücü, İslam ülkeleri gibi yönetiliyoruz bir Imgur, Wikipedia göreceğiz diye girdiğimiz zahmetlere bak, cidden gülünç bir durumdayız. Adam akıllı bir VPN olsun, pingim düşük olur Bulgaristan, Yunanistan sunucularında diye hayaller kurarken normalde 60, 70 tane ülkeye bağlantı imkanı sunan NordVPN ülkemizin izlediği politika sayesinde bir avuç obfuscated sunucuya kalıyoruz :D Bu VPN için 100 USD para ödemem ayrı bir konu tabi :D
1567626596418.png

Ülkenin geldiği durum cidden çok üzücü, İslam ülkeleri gibi yönetiliyoruz bir Imgur, Wikipedia göreceğiz diye girdiğimiz zahmetlere bak, cidden gülünç bir durumdayız. Adam akıllı bir VPN olsun, pingim düşük olur Bulgaristan, Yunanistan sunucularında diye hayaller kurarken normalde 60, 70 tane ülkeye bağlantı imkanı sunan NordVPN ülkemizin izlediği politika sayesinde bir avuç obfuscated sunucuya kalıyoruz :D Bu VPN için 100 USD para ödemem ayrı bir konu tabi :D
Maalesef öyle. Hatta daha beter. Onlara sansür sistemlerini/tekniklerini bile satıyoruz. Ciddiyim. Şu anda Çin ve Türkiye bu konuda çok ileride. 😀 Bu arada Bulgaristan neyse de, Yunanistan'dan düşük ping süreleri alamazsınız.

Bir aralar çok popüler olan Rabb.it sitesi vardı hatırlayanlar muhakkak olacaktır, VPN'denilen lütuftan haberim yokken orada ki sanal bilgisayardan kullanırdım, deneyebilirsin.
Browser Opera'nın entegre VPN özelliği var onu kullanman en mantıklısı.

Bir aralar çok popüler olan Rabb.it sitesi vardı hatırlayanlar muhakkak olacaktır, VPN'denilen lütuftan haberim yokken orada ki sanal bilgisayardan kullanırdım, deneyebilirsin.
Browser Opera'nın entegre VPN özelliği var onu kullanman en mantıklısı.
Sadece internet tarayıcıları için değil, bazı imgur tabanı kullanan uygulamalar, oyunlar filanda var o yüzden windows VPN lazım
Ben de Kablonet kullanıcısıyım. VPN gibi hizmetlerin engellenmesi gibi bir durumla karşılaşmadım.
Hocam sana zahmet windows NordVPN indirip giriş yapma sayfasına ulaşıp ulaşmadığını söyler misin?
Yaptığım şikayetler sonucunca Kablonet bana şöyle bir cevap verdi;

Sayın Abonemiz ;
VPN kısıtlaması Türksat Kablo kaynaklı olmayıp tüm servis sağlayıcıların bağlı olduğu kurumumuz BTK kararıyladır. 5651 sayılı kanuna eklenen ‘ç’ bendiyle Tor Project, VPN Master, Hotspot Shield VPN, safervpn.com, zenmate.com.tr, zenmate.com, zenmate.com.ru, zenmate.de, nordvpn.com privateinternetaccess.com, purevpn.com, goldenfrog.com, tunnelbear.com, vpnunlimitedapp.com, hotspotshield.com, hidemyass.com, vpnunlimitedapp.com, expressvpn.com, betternet.co, expressvpn.host, f-secure.com ve buna benzer VPN kaynaklarına kısıtlama getirilmiştir. Bu maddeye dayandırılarak yapılan erişim engelleri sonucunda artık ilgili kaynaklara erişim mümkün değildir. Tarafınız aranarak bilgilendirme yapılmıştır. Hattınız ile ilgili tüm soru ve şikâyetleriniz için 7/24 0 850 804 44 44 ya da 0 850 804 0 126 nolu hattımızdan Türksat Kablo Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçebilirsiniz.

Saygılarımızla.

Son düzenleme:
Sadece internet tarayıcıları için değil, bazı imgur tabanı kullanan uygulamalar, oyunlar filanda var o yüzden windows VPN lazım
Ben de aynı problemle uğraşıyorum şu anda. İnternet hızımı 50 Mbs'den 100'e çıkardım, yükseltme yaptım. Ama 70'in üstüne çıkmıyordu hızım. Aradım ekip yolladılar. Gelen kişi modem ayarlarını kurcaladı, değiştirdi falan herhangi bir sorun olmadığını sinyallerde vs. söyledi. Bende belki benim bilgisayarımdan dolayı olabilir dedim ve beraber başka dizüstü bilgisayar ile denedik sorun yoktu. Kendisine teşekkür ettim bilgisayarıma format atarım düzelir dedim gitti adam. Formatı attım test ettim sorun yok 100 Mbs hıza ulaşabiliyorum. Ancak bu sefer farklı bir sorun var VPN sunucularına hiçbir şekilde bağlanamıyorum Windows üzerinden. Opera falan tavsiye etmenize gerek yok diğer arkadaşlar için söylüyorum derdim VPN değil. Sizin de belirttiğiniz gibi oyunlarda sorun yaşıyorum. Örneğin FIFA 19 oyununda arkadaşımla dostluk maçı yapamıyorum bağlanamıyor. Sanırım belirttiğiniz ""imgur tabanı kullanan uygulamalar, oyunlar" listesine bu oyunda giriyor. Siz sorunu çözebildiniz mi? Yardımcı olabilir misiniz?

Geri
Yukarı